Jaki jest cel w Death Stranding? Szczegółowe informacje o fabule

Prosto z Gamescomu.

Na targach Gamescom zaprezentowano kolejny zwiastun Death Stranding. Materiał na razie mogą zobaczyć jedynie uczestniczy wydarzenia, ale z relacji osób obecnych w Kolonii wynika, że wideo wyjaśnia, o co dokładnie chodzi w produkcji.

Akcję gry osadzono w świecie, w którym USA nie istnieją, zastąpione przez Zjednoczone Miasta Ameryki (UCA). Po ataku terrorystycznym na Central Knot City, mieszkańcy poszczególnych metropolii zerwali jednak kontakt z władzami i sobą, by spróbować przetrwać na własną rękę.

death_stranding_amelia
Dużą rolę odegra Amelia

Trailer przedstawia scenę w Gabinecie Owalnym. Sam - główny bohater - rozmawia z Die Hardmanem i Amelią, którzy proszą mężczyznę o pomoc: chcą, by udał się do wskazanych osad i podłączył je do wspólnej sieci informacyjnej, poprzez aktywowanie specjalnych terminali.

Celem jest przekazanie wiadomości pozostawionej przez matkę Amelii - nieżyjącej już prezydentki Zjednoczonych Miast Ameryki. Kobieta wzywała do zjednoczenia i odbudowania UCA oraz przekonywała, że nie wszystkie problemy można rozwiązać siłą.

death_stranding_troy
Postać grana przez Troya Bakera to lider separatystów

Zadanie próbowała wykonać wspomniana córka (obecna głowa państwa), ale została pojmana w Edge Knot City. Zdołała jednak skontaktować się z Samem i Die Hardmanem za pomocą transmitowanego hologramu.

Warto zaznaczyć, że kobieta jest w jakiś sposób połączona z tak zwaną „drugą stroną”, czyli alternatywnym wymiarem. W materiale Sam zwrócił uwagę, że nie postarzała się, choć ostatni raz spotkali się ze sobą 10 lat temu.

Zobacz: Death Stranding - premiera i najważniejsze informacje

Amelię schwytało Homo Damens - separatyści chcący powstrzymać UCA. Organizacja pragnie zjednoczyć Amerykę, ale brutalniejszymi metodami. Na czele stoi mężczyzna w złotej masce, w którego wciela się Troy Baker. Wśród członków jest postać grana przez Madsa Mikkelsena.

Nagranie sugeruje, że rozgrywka sprowadzi się do wędrówki ze wschodniego na zachodnie wybrzeże USA, odwiedzanie miast i podłączanie metropolii do wspólnej sieci. Wiele czasu spędzimy więc na eksplorowaniu otwartych przestrzeni.

Death Stranding ukaże się 8 listopada na PS4.

Źródło: GamesRadar

Następnie: Fan Fallout 76 ukończył pierwszy raid w grze i otrzymał bezużyteczną wiertarkę

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

PromocjeGry na PS4 za 21 zł i inne promocje w PS Store

Seria Assassin's Creed, Far Cry i wiele więcej.

GTA: San Andreas za darmo na PC

Z okazji startu aplikacji Rockstar Launcher.

Sony przejęło prawa do gry wydanej przez Microsoft

Sunset Overdrive w rękach producenta PlayStation.

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami