Gamedec to cyberpunkowe RPG na podstawie powieści Marcina Przybyłka

Futurystyczna Warszawa.

Katowickie studio Anshar zapowiedzieło Gamedec - izometryczne RPG oparte na cyklu powieściowym Marcina Przybyłka o tej samej nazwie. Gra ukaże się w 2020 roku na PC.

Podobnie jak oryginał, akcję projektu osadzono w cyberpunkowej Warszawie z XXII wieku. W uniwersum wykreowanym przez polskiego pisarza ludzie wiele czasu spędzają w wirtualnych rzeczywistościach.

Gracze wcielą się w tytułowego gamedeca - prywatnego detektywa zajmującego się rozwiązywaniem spraw kryminalnych dokonanych wewnątrz gier. Opublikowany zwiastun sugeruje, że zbadamy między innymi zagadkę niewolnictwa dzieci w produkcji Free to Play.

Projekt przedstawi zupełnie nową historię, a fabuła będzie mroczniejsza niż w pierwowzorze. Co ciekawe, w prace zaangażowany jest autor książek - Marcin Przybyłek. Pisarz pełni funkcję projektanta oraz konsultanta do spraw przedstawionego uniwersum.

Twórcy obiecują rozbudowaną nieliniowość: podczas zabawy podejmiemy szereg decyzji, które wpłyną zarówno na otaczający świat, jak i prowadzonego bohatera. Deweloperzy ostrzegają jednak, że niektóre wybory „pociągną za sobą nieoczekiwane konsekwencje”.

gamedec_warszawa
W Gamedec trafimy do cyberpunkowej Warszawy

Tytuł zagwarantuje swobodę także podczas bezpośredniej rozgrywki - autorzy zapewniają, że wiele problemów rozwiążemy na kilka zróżnicowanych sposobów, a więc nie tylko poprzez walkę, ale i działania pokojowe.

Kluczową rolę odegrają systemy Kodeks, Aspekty i Dedukcja, które „sięgają do fundamentów gatunku RPG”. Szczegółów na temat wymienionych mechanik nie ujawniono, choć wiadomo, że pozwolą toczyć „zawiłe dyskusje” oraz „ujawniać lub tworzyć sieci intryg”.

Źródło: Steam

Następnie: Polski GROM w strzelance Caliber od twórców World of Tanks

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami