Gamedec to cyberpunkowe RPG na podstawie powieści Marcina Przybyłka

Futurystyczna Warszawa.

Katowickie studio Anshar zapowiedzieło Gamedec - izometryczne RPG oparte na cyklu powieściowym Marcina Przybyłka o tej samej nazwie. Gra ukaże się w 2020 roku na PC.

Podobnie jak oryginał, akcję projektu osadzono w cyberpunkowej Warszawie z XXII wieku. W uniwersum wykreowanym przez polskiego pisarza ludzie wiele czasu spędzają w wirtualnych rzeczywistościach.

Gracze wcielą się w tytułowego gamedeca - prywatnego detektywa zajmującego się rozwiązywaniem spraw kryminalnych dokonanych wewnątrz gier. Opublikowany zwiastun sugeruje, że zbadamy między innymi zagadkę niewolnictwa dzieci w produkcji Free to Play.

Projekt przedstawi zupełnie nową historię, a fabuła będzie mroczniejsza niż w pierwowzorze. Co ciekawe, w prace zaangażowany jest autor książek - Marcin Przybyłek. Pisarz pełni funkcję projektanta oraz konsultanta do spraw przedstawionego uniwersum.

Twórcy obiecują rozbudowaną nieliniowość: podczas zabawy podejmiemy szereg decyzji, które wpłyną zarówno na otaczający świat, jak i prowadzonego bohatera. Deweloperzy ostrzegają jednak, że niektóre wybory „pociągną za sobą nieoczekiwane konsekwencje”.

gamedec_warszawa
W Gamedec trafimy do cyberpunkowej Warszawy

Tytuł zagwarantuje swobodę także podczas bezpośredniej rozgrywki - autorzy zapewniają, że wiele problemów rozwiążemy na kilka zróżnicowanych sposobów, a więc nie tylko poprzez walkę, ale i działania pokojowe.

Kluczową rolę odegrają systemy Kodeks, Aspekty i Dedukcja, które „sięgają do fundamentów gatunku RPG”. Szczegółów na temat wymienionych mechanik nie ujawniono, choć wiadomo, że pozwolą toczyć „zawiłe dyskusje” oraz „ujawniać lub tworzyć sieci intryg”.

Źródło: Steam

Następnie: Polski GROM w strzelance Caliber od twórców World of Tanks

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami