Warsaw - polska gra o Powstaniu Warszawskim zadebiutuje 4 września na PC

Wersje konsolowe pojawią się później.

Deweloperzy ze studia Pixelated Milk ujawnili datę premiery Warsaw - inspirowanej Darkest Dungeon produkcji o Powstaniu Warszawskim. Gra ukaże się 4 września na PC, a w późniejszym terminie też na PS4 i Switch.

Projekt to strategia, w której kierujemy powstańcami. Nie tylko staniemy do walki z okupantem, ale także zajmiemy się zarządzaniem grupą podopiecznych i nadzorowaniem stanu dzielnic miasta. zdecyduje, który dystrykt warto obronić, poświęcając inne.

Gra jest inspirowana Darkest Dungeon, więc potyczki stoczymy w systemie turowym. W starciach istotną rolę odegra używanie umiejętności bohaterów i pozycjonowanie względem wroga. Śmierć sojusznika oznacza utratę wszystkich bonusów, które zapewniał drużynie.

Brygadą poruszymy się po mapie, zużywając punkty akcji. W określonych miejscach trafimy na wydarzenia, które wymagają podjęcia czynności. Czasem należy zużyć surowce, a w innych przypadkach spełnić podane warunki lub stawić czoła konsekwencjom.

Kolejnym elementem rozgrywki jest zarządzanie kryjówką. W siedzibie edytujemy i przejrzymy zdolności poszczególnych postaci, a także przygotujemy się na misję. Do tego komiksowa oprawa wizualna.

warsaw_debiut
Każdy bohater otrzyma unikalne dla siebie zdolności

Twórcy Warsaw podkreślają, że pokierujemy losami zwykłych obywateli, a nie bohaterów. Każdy ma własną historię i w inny sposób jest powiązany z Powstaniem Warszawskim - wśród powstańców pojawią się na przykład uliczny handlarz i pełen ideałów nastolatek.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami