PlayStation 5 mocniejsze od Xbox Scarlett?

Nieoficjalne informacje.

PlayStation 5 będzie mocniejszą konsolą niż Xbox Scarlett - stwierdził Colin Moriarty, były dziennikarz IGN, podczas podsumowania konferencji Microsoftu w podcaście Opposition Research.

- Andrew Reiner z Game Informera wspominał o tym niedawno i ja też słyszałem (nie wiem oczywiście, czy to prawda), że nowe PlayStation jest bez dwóch zdań mocniejsze - powiedział prowadzący.

Moriarty dodał, że te nieoficjalne informacje pochodzą od twórców gier, którzy mają już dostęp do zestawów deweloperskich obydwu platform. Następnie były dziennikarz sugeruje, że może to mieć duży wpływ na cenę konsoli.

psps
Czy PlayStation wyprzedzi Xboksa?

Konkretne specyfikacje sprzętowe nowych konsol nie są jeszcze znane, jednak wiadomo już, że urządzenia zaoferują między innymi dysk SSD, obsłużą rozdzielczość 8K oraz zapewnią wsparcie dla techniki path tracingu.

Platformy będą więc pod wieloma względami podobne. Być może większe różnice dotyczą procesora oraz GPU.

Xbox Scarlett zadebiutuje w okresie świątecznym przyszłego roku. Data premiery nowego PlayStation nie jest jeszcze znana - ale można założyć, że to również 2020 rok.

Źródło: Opposition Research

Reklama

Skocz do komentarzy (46)

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (46)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami