Andrzej Sapkowski zadowolony ze scenariusza serialu Wiedźmin od Netflixa

Pisarz odwiedził plan produkcji.

Andrzej Sapkowski niedawno otrzymał tytuł Absolwenta VIP Uniwersytetu Łódzkiego, w związku z czym wziął udział w otwartym panelu dyskusyjnym. W rozmowie poruszono temat serialu Wiedźmin od platformy Netflix.

Pisarz nadal uważa, że wszelkiego rodzaju adaptacje są z definicji gorsze od materiału źródłowego. Przyznaje jednak, że przygotowywana przez zespół Lauren S. Hissrich jest jedną z lepszych, a na pytanie, czy jest zadowolony ze scenariusza, oznajmił, że tak.

Sapkowski ujawnił również, że odwiedził plan zdjęciowy na Węgrzech. Wspomina, że był zaskoczony rozwojem technik produkcyjnych - ekipa nie obserwuje kręconych scen bezpośrednio, a na ekranach komputerów w osobnych pomieszczeniach.

Zapis rozmowy dostępny poniżej - fragment o adaptacji rozpoczyna się od około 34. minuty.

Autor dodał, że miał także okazję spotkać się z Henrym Cavillem, czyli odtwórcą głównej roli Geralta z Rivii. Stwierdził, że aktor miał „fajny kostium i charakteryzację”, przy czym nie są to pierwsze pozytywne słowa pod adresem Brytyjczyka.

Dokładna data premiery serialu Wiedźmin nie jest znana, ale niedawno ujawniono, że produkcja powinna pojawić się na platformie Netflix w czwartym kwartale 2019 roku. Pierwszy sezon złoży się z ośmiu odcinków.

Poza wspomnianym Cavillem w obsadzie są Anya Chalotra jako Yennefer, Freya Allan jako Ciri oraz Anna Shafter jako Triss Merigold. Na ekranie zobaczymy też Macieja Musiała, dla którego przygotowano nową postać.

Źródło: Uniwersytet Łódzki

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami