Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Serial Wiedźmin od Netflixa zadebiutuje pod koniec 2019 roku

Przybliżona data premiery.

W trakcie spotkania z inwestorami przedstawiciele Netflixa poinformowali, że pierwszy sezon powstającego serialu „Wiedźmin” zadebiutuje w czwartym kwartale bieżącego roku.

Przybliżoną datę premiery ujawnił Ted Sarandso, który odpowiada za treści publikowane na popularnej platformie streamingowej. Termin oznacza, że adaptacja twórczości Andrzeja Sapkowskiego ukaże się między październikiem a grudniem.

Zdjęcia do serialu rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku. Niedawno część ekipy pracująca nad projektem pojawiła się w Polsce, a konkretnie na zamku w Rabsztynie i Ogrodzieńcu. Pojawiły się też nagrania z planu w tej ostatniej lokacji, prezentujące sceny z Triss.

W obsadzie jest Henry Cavill - aktor znany z roli Supermana w filmach na bazie komiksów DC wciela się w Geralta z Rivii. W produkcji wystąpią także Anya Chalotra jako Yennefer oraz Freya Allan jako Ciri.

Natomiast jako wspomnianą czarodziejkę Triss Merigold zobaczymy Annę Shafter. W serialu pojawi się również Maciej Musiał, dla którego producenci przygotowali zupełnie nową postać, nieobecną w książkowym pierwowzorze.

Serial nie nawiązuje podobno do serii gier od CD Projekt Red

Zobacz: Najlepsze seriale Netflix Original - Ranking 2019

Szczegóły na temat fabuły nie są na razie znane. Obsada poszczególnych odcinków sugeruje jednak, że pierwszy sezon skoncentruje się na takich opowiadaniach, jak „Mniejsze zło”, „Kraniec świata” i „Kwestia ceny”.

Źródło: Deadline

Tagi
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze