Wiedźmin - zaprezentowano dwa obrazki z wczesnej wersji gry od CD Projekt Red

Materiały z 2002 roku.

Serwis Grynieznane opublikował dwa pierwsze obrazki z wczesnej wersji Wiedźmina od CD Projekt Red. Grafiki pochodzą z maja 2002 roku, gdy tytuł znacząco różnił się od wydanej ostatecznie gry.

Ilustracje przekazał dziennikarzom portalu Sebastian Zieliński, który wówczas pełnił funkcję szefa projektu. Produkcja powstawała wtedy nie na silniku Aurora, a opracowanym przez dewelopera IC Engine - rozwiązaniu znanym z Mortyr: 2093 - 1944.

Pierwszy screenshot prezentuje lokację ukazaną z tak zwanego „lotu ptaka”, czyli kamery zawieszonej nad planszą. Widoczny obszar jest regionem górzystym z wartką rzeką, nad którą przewieszony jest most.

wiedzmin_01
Początkowo Wiedźmin powstawał na silniku Mortyra

Drugi obrazek przedstawia zaś strzelającą z łuku rudowłosą kobietę. To główna bohaterka gry - według pierwotnych założeń, w Wiedźminie mieliśmy nie kierować Geraltem, a wykreowaną na początku zabawy postacią.

Początkowo tytuł był tworzony w łódzkiej siedzibie CD Projekt Red. Później studio przeniosło się jednak do Warszawy, a wraz z przeprowadzką postanowiono zrezygnować z IC Engine na rzecz silnika Aurora.

wiedzmin_02
Pierwotnie Geralt nie był głównym bohaterem

Wiedźmin zadebiutował ostatecznie w 2007 roku, ale tylko na PC. W grze Geralt powraca do świata żywych z amnezją i stopniowo poznaje na nowo kolejne postacie, przypominając sobie różne wydarzenia - między innymi spotkanie z Dzikim Gonem.

Źródło: Grynieznane

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami