Wydawcy Rage 2 i Far Cry: New Dawn wymienili się na Twitterze żartobliwymi wpisami, w których w zabawny sposób odnieśli się do podobieństw między obiema strzelankami.

Zaczęło się od Bethesdy - na oficjalnym profilu produkcji od studiów id Software i Avalanche firma udostępniła grafikę stylizowaną na materiały promocyjne nowej odsłony cyklu Ubisoftu. Na obrazku umieszczono dodatkowo napis „Newer Dawn”.

W odpowiedzi zarządzający profilem Far Cry: New Dawn podesłali link do fabularnego zwiastuna gry. Wydawca Rage 2 zareagował publikacją popularnego mema przedstawiającego dwóch Spider-Manów.

Wielu graczy zwraca uwagę na znaczące podobieństwa między dwiema grami. Produkcje nie tylko osadzono w postapokaliptycznym świecie, ale w obu zastosowano również zbliżony styl graficzny, z dużą ilością jaskrawych kolorów.

Zobacz: Far Cry: New Dawn - premiera i najważniejsze informacje

Rage 2 zadebiutuje 14 maja na PC, PS4 i Xbox One. Tytuł zaoferuje między innymi otwarty świat, wypełniony szeregiem zróżnicowanych aktywności. Nie zabraknie też mocy specjalnych dla prowadzonego przez graczy bohatera.

Far Cry: New Dawn ukaże się zaś 15 lutego na PC, PS4 i Xbox One. Akcję osadzono 17 lat po wydarzeniach z poprzedniej części. Trafimy do postapokaliptycznego hrabstwa Hope, gdzie zmierzymy się z bliźniaczkami Mickey i Lou - liderkami grupy poszukującej surowców.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki