Przedstawiciele firmy Sony ujawnili nowe dane na temat sprzedaży PS4. Stacjonarna konsola koncernu od dnia premiery do końca ubiegłego miesiąca znalazła 91,6 milionów nabywców.

Jednocześnie podkreślono, że w samym okresie świątecznym urządzenie rozeszło się w liczbie 5,6 miliona sztuk (dzięki, GamesIndustry). Natomiast na przestrzeni minionego roku sprzęt trafił do rąk łącznie 18 milionów klientów.

To jednak nie wszystko, ponieważ pomiędzy 25 listopada a 31 grudnia sprzedano 50,7 miliona kopii gier wydanych na PS4. To oznacza, że w sumie produkcje dostępne na wspomnianej platformie znalazły 876 milionów nabywców.

ps4_90_mln
Liczba nabywców PS4 rośnie

Poza tym zwiększyła się liczba aktywnych użytkowników PlayStation Network - w listopadzie z sieciowej usługi korzystało ponad 90 milionów osób, czyli nieco mniej niż rozeszło się egzemplarzy PS4.

Prezes i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment - John Kodera - podziękował fanom za wsparcie i pomoc w osiągnięciu wyników. Obiecał przy tym, że dzięki nadchodzącym grom najbliższy rok powinien być jeszcze lepszy. Warto zaznaczyć, że w kolejnych miesiącach może zadebiutować między innymi The Last of Us 2.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

PlayStation 4 - Poradnik dla gracza

Rozwiązanie problemów, odpowiedzi na pytania, porady i wskazówki.

Sony rozsyła ankietę poświęconą „przyszłości PlayStation”

Firma pyta o opinie na temat funkcji kolejnych konsol.

Analityk: zapowiedź PS5 i następcy Xbox One na E3 2020

Konsole powinny być tradycyjnymi platformami.

Reklama