Firma Codemasters opublikowała nowy zwiastun powstającego Dirt Rally 2.0. Nagranie prezentuje kilka klasycznych aut rajdowych, jakie pojawią się w grze wyścigowej.

W trailerze twórcy produkcji przedstawili między innymi wóz Alpine Renault 1600 S z lat 60. ubiegłego wieku, a także samochód Ford Escort MK II z lat 70. W filmie jest również słynne Subaru Impreza 1995.

Zwiastun pokazuje też system degradacji toru. Mechanika zmieni podłoże w czasie rzeczywistym - gracze jadący jako pierwsi zmierzą się z luźnym żwirem, który obniży trakcję, a biorący udział w zmaganiach jako ostatni natkną się na ograniczające prędkość koleiny.

Tytuł zaoferuje trasy zlokalizowane w Polsce, Nowej Zelandii, Argentynie, Hiszpanii, Australii i Stanach Zjednoczonych. Projektanci podkreślają, że wiernie odwzorowali każdy z wymienionych obszarów. Do tego licencja Rallycrossowych Mistrzostw Świata FIA.

Dirt Rally 2.0 zadebiutuje 26 lutego na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki