Na przestrzeni ostatnich miesięcy Microsoft wykupił wiele studiów deweloperskich, ale jeden z użytkowników Twittera przekonuje, że koncern ma w planach kolejne przejęcia.

Informację przekazał niejaki Klobrille, którego doniesienia na temat Microsoftu wielokrotnie znajdowały pokrycie w rzeczywistości.

„To jeszcze nie koniec rozrostu. Microsoft przeprowadza właśnie rozmowy z wieloma studiami, zarówno mniejszymi, jak i większymi. Niektóre z nich mogą was nawet zaskoczyć. Wciąż jest to jednak wczesny etap. Kontynuacja w 2019 roku” - napisał informator na Twitterze.

new
Twórcy Fallout: New Vegas to jeden z najnowszych nabytków koncernu

Do wieści należy podchodzić z odpowiednią dozą ostrożności, jednak Klobrille udowodnił kilkukrotnie, że jest wiarygodnym źródłem informacji. Mowa chociażby o doniesieniach na temat zapowiedzi podczas E3 czy niedawnych przejęciach koncernu.

Do zespołów należących do Microsoftu dołączyły Obsidian Entertainment oraz inXile. Przed tegorocznym E3 poinformowano natomiast o przejęciu Ninja Theory, PlayGround Games, Undead Labs i Compulsion Games.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały