Prezes Blizzard Entertainment zrezygnował ze stanowiska

Studio pracuje nad największą liczbą gier w historii.

Współzałożyciel i prezes Blizzard Entertainment - Mike Morhaime - poinformował, że zrezygnował z dotychczas zajmowanego stanowiska, które piastował od 2004 roku. Pozostanie jednak doradcą firmy.

Powodów decyzji nie przedstawił, podkreślając jedynie, że nadszedł czas, by przekazać kierowanie studiem innym osobom. Kolejnym szefem został J. Allen Brack - deweloper do tej pory sprawujący nadzór nad rozwojem World of Warcraft.

W wystosowanym komunikacie nowy prezes nie tylko podziękował swojemu poprzednikowi, ale także poinformował, że obecnie Blizzard pracuje nad największą liczbą gier w historii studia. Nie przedstawił jednak dodatkowych szczegółów na temat powstających tytułów.

01
Mike Morhaime nie jest już prezesem Blizzarda

Niewykluczone, że jedną z produkcji jest kolejna część Diablo. Niedawno deweloperzy oznajmili, że przygotowują kilka projektów w diabelskim uniwersum, a wczoraj potwierdzili, że na tegorocznym Blizzconie zorganizują panel poświęcony serii - wydarzenie odbędzie się tuż po ceremonii otwarcia.

Poza tym publikowane regularnie ogłoszenia o prace sugerują, że studio tworzy także strzelankę FPP z pojazdami. Gra najprawdopodobniej zaoferuje wariant kooperacji i elementy RPG oraz tryb rywalizacji.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami