Valve opublikowało nowe dane dotyczące kontrolerów wykorzystywanych przez użytkowników Steama. Okazuje się, że najpopularniejszy pozostaje niezmiennie gamepad od konsoli Xbox 360.

Aż 45 procent graczy korzystających z platformy Steam (prawie 28 mln) preferuje ten właśnie kontroler. Drugie miejsce zajmuje DualShock 4 od PS4 (20 procent), a trzecie kontroler od Xbox One (15 procent).

Zaledwie 8 procent użytkowników używa „innych” kontrolerów - i w tej grupie znajduje się 1,5 mln posiadaczy kontrolera Steam. To więcej niż liczba graczy, którzy używają padów od różnych firm zewnętrznych (nieco ponad 1,4 mln). Prawie pół miliona korzysta z Pro Controllera od konsoli Switch.

kontoiere

Przedstawiciele Valve sprawdzili też, jak regularnie gracze używają kontrolerów na PC. Okazuje się, że najczęściej korzystają z nich posiadacze pada od Xbox One, a najmniej regularnie do gry na padzie powracają ci, którzy podłączają do komputera DualShocka 4.

Valve informuje też, że planuje wprowadzenie dodatkowych funkcji, jak choćby wykorzystywania kontrolerów w sterowaniu ruchem w różnych produkcjach.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały