Firma Devolver Digital opublikowała pierwszy teaser strzelanki Serious Sam 4. Grę o podtytule Planet Badass zobaczymy na czerwcowych targach E3, podczas konferencji wydawcy.

- W ciągu ubiegłych siedmiu lat Croteam wydał sześć gier. Jednak za każdym razem zadawano nam to samo pytanie: gdzie jest Serious Sam? - powiedział jeden ze współzałożycieli studia podczas konferencji Reboot Develop w Chorwacji.

- Cóż, mogę tylko powiedzieć, że po konferencji Devolver Digital na E3 nikt już nie zada tego pytania - dodał.

Teaser przedstawia głównego bohatera jadącego motocyklem wśród zielonych łąk i lasów. W pewnej chwili w stronę Sama zmierza bezgłowy kamikadze - krzyczący przeciwnik znany z poprzednich odsłon serii. Protagonista eliminuje wroga za pomocą strzelby, jednak po chwili zza wzgórz wybiega cała horda agresorów.

Warto zwrócić uwagę na grafikę końcową materiału. Przedstawia ona sylwetki wielu postaci trzymających różne rodzaje oręża. Niewykluczone, że Serious Sam 4 położy większy nacisk na tryb multiplayer.

Na Steamie przygotowano już kartę produktu, jednak nie ujawnia ona żadnych szczegółów, poza tym, że gra zaoferuje „słynną formułę rozgrywki w bardziej brutalnym wymiarze, bez żadnych pustynnych poziomów”.

Deweloperzy z Croteam zapowiedzieli prace nad Serious Sam 4 jeszcze w 2013 roku. Zespół postanowił częściowo sfinansować projekt przy pomocy pakietów Humble Bundle, z których cały dochód przeznaczono na rozwój produkcji (dzięki, VG247).

Od tamtego czasu twórcy opublikowali kilka informacji, ujawniając między innymi, że pracują na zmodyfikowanym silniku Serious Engine.

Serious Sam to cykl strzelanin pierwszoosobowych, skupiających się na czarnym humorze oraz wysokim tempie rozgrywki i walce z hordami wrogów. Ostatnią pełnoprawną częścią serii jest Serious Sam 3: BFE z 2011 roku.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały