Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Starsze odsłony Serious Sam porzucą DirectX 9 na rzecz Vulkan

SS4 nadal powstaje.

Deweloperzy z Croteam zapewniają, że nadal pracują nad Serious Sam 4, ogłoszonym jeszcze w czerwcu 2014 roku. Wcześniej doczekamy się jednak aktualizacji starszych odsłon serii.

Jak podano na oficjalnej stronie, inicjatywa Serious Fusion 2017 obejmuje odświeżenie Serious Sam: The First Encounter i The Second Encounter oraz Serious Sam 3: BFE. Zmiany będą wprowadzane stopniowo na przestrzeni roku, za darmo.

Serious Sam 3: BFE

Wszystkie wymienione pozycje otrzymają wsparcia dla systemów operacyjnych Linux (w tym SteamOS) i Mac OS X, możliwość rozgrywki na podzielonym ekranie oraz 64-bitowe pliki wykonawcze.

Do tego pełna obsługa bibliotek graficznych Vulkan. „DirectX 9 jest usuwane. Do zobaczenia i dziękujemy za wszystkie błędy” - napisali deweloperzy w komunikacie.

Jest też mnóstwo innych poprawek, przygotowywanych z myślą o współczesnych realiach: wielowątkowe renderowanie, mniejsze i szybsze zapisy czy wsparcie przeróżnych kontrolerów.

Idąc dalej, mamy jeszcze obsługę wielu monitorów, odświeżenie dźwięków, systemu fizyki i doczytywania tekstur oraz rozszerzone wsparcie dla modyfikacji. Całkiem nieźle, jak na serię rozpoczętą w 2001 roku.

W temacie Serious Sam 4 studio dodało, że grą zajmuje się teraz większość pracowników. Dwa mniejsze zespoły w dalszym ciągu rozwijają projekty na sprzęt rzeczywistości wirtualnej: Serious Sam VR: The Last Hope oraz The First Encounter, oba dostępne Early Access i stale aktualizowane.

Pierwsza z dwóch wymienionych pozycji doczeka się wkrótce aktualizacji z kolejną planetą (Shanti), bronią i bossem. W planach są także kolejne konwersje starszych gier na VR: The Second Encounter, Serious Sam 3: BFE oraz The Talos Principle.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze