Microsoft poinformował, że usługa abonamentowa Xbox Game Pass będzie od teraz obejmować wszystkie produkcje na wyłączność na konsole Xbox One już w dniu ich premier.

Mowa o tytułach produkowanych i wydawanych w ramach Microsoft Studio, a więc tworzonych przez wewnętrzne studia Microsoftu, zaczynając od Sea of Thieves - 20 marca tego roku.

Planowane jest również umożliwienie dostępu na podobnych zasadach do już zapowiedzianych tytułów ekskluzywnych, w tym State of Decay 2 i Crackdown 3, jak również tych bardziej odległych, w tym nowych części serii Halo, Forza i Gears of War.

Wydaje się, że w ten sposób potwierdzono jednocześnie, że cykl Gears of War będzie kontynuowany.

1

„Słuchaliśmy opinii naszych klientów i to była najbardziej pożądana przez nich funkcja. Ma na celu zapewnienie większej swobody wyboru sposobu, w jaki gracze korzystają z gier. Rozumiemy również jak ważnym dla graczy aspektem jest dostęp do najnowszych produkcji w atrakcyjnej cenie” - komentuje Phil Spencer, szef działu Xbox.

Usługa Xbox Game Pass umożliwia dostęp do ponad 100 pełnych gier cyfrowych na konsoli Xbox One, oraz tytułów z konsoli Xbox 360, dostępnych we wstecznej kompatybilności, w ramach jednego abonamentu.

Cena wynosi 29 zł miesięcznie. Każdy posiadacz konta Xbox Live może skorzystać z bezpłatnego, 14-dniowego okresu testowego. Korzystanie z usługi Xbox Game Pass nie wymaga jednak abonamentu Xbox Live Gold.

Reklama

O autorze