Switch jest najszybciej sprzedającą się konsolą w historii USA

4,8 mln egzemplarzy.

Nintendo pochwaliło się, że Switch jest najszybciej sprzedającą się konsolą w historii Stanów Zjednoczonych, osiągając nakład 4,8 miliona egzemplarzy w zaledwie 10 miesięcy od debiutu.

Żadna inna konsola na kluczowym rynku w USA nie sprzedawała się szybciej. Dotychczasowym liderem w tej kategorii było inne urządzenie tego samego producenta - Wii. Ten system w okresie 10 miesięcy znalazł jednak „tylko” 4 miliony nabywców.

1
Nintendo Switch

„Fani w całym kraju doświadczyli na własnej skórze, jaką frajdą jest włączenie ulubionych gier w domu lub w podróży” - komentuje Reggie Fils-Aime, mając na myśli hybrydową naturę sprzętu.

„Teraz, gdy jeszcze więcej osób otrzymało Nintendo Switch na święta, nie możemy się doczekać, by zaoferować kolejne niespodzianki w 2018 roku i później” - dodaje popularny szef Nintendo of America.

Jak poinformowano w komunikacie, ponad 60 procent posiadaczy urządzenia w USA kupiło także Super Mario Odyssey, a ponad 55 proc. ma też The Legend of Zelda: Breath of the Wild. W przypadku Mario Kart 8 Deluxe oraz Splatton takie „obłożenie” wynosi odpowiednio ponad 50 i 20 proc.

Zobacz: Nintendo Switch - najlepsze gry na początek

Sukces w porównaniu z Nintendo Wii U jest więc co najmniej spektakularny, a to głównie dzięki szerokiemu wsparciu deweloperów i wydawców, czego na poprzedniej konsoli zabrakło. Na Switch ukazało się już ponad 300 produkcji, a coraz większa liczba twórców szykuje konwersje i całkiem nowe tytuły, by skorzystać z rosnącej popularności sprzętu.

W grudniu ubiegłego roku informowano, że na całym świecie sprzedano już 10 milionów Nintendo Switch. Dane pochodziły jednak z 12 grudnia, więc nie obejmowały kluczowych tygodni świątecznych.

Rok 2018 to dla nowej konsoli hybrydowej między innymi Kirby Star Allies, Bayonetta i Bayonetta 2, Project Octopath Traveler od Square Enix, a niewykluczone, że także wyczekiwany Metroid Prime 4.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami