Polski horror Observer zapewni około 7-8 godzin rozgrywki

Pojawi się też kilka zakończeń.

Twórcy horroru Observer z krakowskiego studia Bloober Team podzielili się paroma szczegółami na temat projektu, ujawniając, że przejście całej gry powinno zająć około 7 godzin.

W wywiadzie udzielonym redakcji serwisu DualShockers deweloperzy wyjaśnili, że produkcja jest znacznie większa niż poprzedni tytuł zespołu - Layers of Fear. Także pod względem długości rozgrywki.

01
Mroczno i duszno

Autorzy podkreślają, że produkcja zagwarantuje od 7 do 8 godzin zabawy. Wystarczy na dłużej, jeżeli gracze zainteresują się odkrywaniem poukrywanych w świecie gry sekretów.

To nie wszystko - tytuł zaoferuje również wiele swobody, z możliwością podejmowania decyzji, które wpłyną na dalsze wydarzenia. Dokonane wybory zaowocują jednym z kilku zakończeń, choć dokładnej liczby przygotowywanych scenariuszy nie podano.

W powstającej produkcji deweloperzy przedstawią ponurą wizję Polski. Akcję osadzono w Krakowie pod koniec XXI wieku, kiedy to zdziesiątkowana przez wojnę i nanophage ludzkość jest zobojętniała na okrucieństwa świata.

Dla obywateli ucieczką od szarej i codziennej egzystencji są narkotyki, rzeczywistość wirtualna i implanty neuronowe. Państwo pogrążą się w kryzysie gospodarczym, dochodzi też do coraz większych napięć społecznych.

Piątą Rzeczpospolitą Polską - jak nazwano kraj - rządzi korporacja Chiron. Władze kontrolują mieszkańców z pomocą observerów - elitarnej, neuronowej jednostki zajmującej się hakowaniem umysłów podejrzanych.

Gracze wcielą się w Daniela Lazarskiego - członka wspomnianej komórki policyjnej. Mężczyzna ruszy na poszukiwania zaginionego syna. Tropy zaprowadzą bohatera do niebezpiecznej części futurystycznego Krakowa.

Hakowanie innych jest jednak groźnym zajęciem - każde przejęte wspomnienie przybliża observera do szaleństwa. Zaciera się granica między rzeczywistością, a wyświetlanymi przez umysł obrazami.

Observer zadebiutuje latem tego roku na PC oraz konsolach PS4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Gameplay z Vigil - duchowego spadkobiercy Resident Evil

Z kamerą i sterowaniem rodem z oryginalnych gier Capcomu.

Hideo Kojima planuje kilka nowych projektów - w tym jedną dużą grę

Chce zająć się też mniejszymi tytułami oraz... mangą?

Powstaje Observer 2? Polski Bloober Team opublikował teaser

Studio zakończyło "pierwszą część prac" nad nowym projektem.

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami