Polski horror Observer zapewni około 7-8 godzin rozgrywki

Pojawi się też kilka zakończeń.

Twórcy horroru Observer z krakowskiego studia Bloober Team podzielili się paroma szczegółami na temat projektu, ujawniając, że przejście całej gry powinno zająć około 7 godzin.

W wywiadzie udzielonym redakcji serwisu DualShockers deweloperzy wyjaśnili, że produkcja jest znacznie większa niż poprzedni tytuł zespołu - Layers of Fear. Także pod względem długości rozgrywki.

01
Mroczno i duszno

Autorzy podkreślają, że produkcja zagwarantuje od 7 do 8 godzin zabawy. Wystarczy na dłużej, jeżeli gracze zainteresują się odkrywaniem poukrywanych w świecie gry sekretów.

To nie wszystko - tytuł zaoferuje również wiele swobody, z możliwością podejmowania decyzji, które wpłyną na dalsze wydarzenia. Dokonane wybory zaowocują jednym z kilku zakończeń, choć dokładnej liczby przygotowywanych scenariuszy nie podano.

W powstającej produkcji deweloperzy przedstawią ponurą wizję Polski. Akcję osadzono w Krakowie pod koniec XXI wieku, kiedy to zdziesiątkowana przez wojnę i nanophage ludzkość jest zobojętniała na okrucieństwa świata.

Dla obywateli ucieczką od szarej i codziennej egzystencji są narkotyki, rzeczywistość wirtualna i implanty neuronowe. Państwo pogrążą się w kryzysie gospodarczym, dochodzi też do coraz większych napięć społecznych.

Piątą Rzeczpospolitą Polską - jak nazwano kraj - rządzi korporacja Chiron. Władze kontrolują mieszkańców z pomocą observerów - elitarnej, neuronowej jednostki zajmującej się hakowaniem umysłów podejrzanych.

Gracze wcielą się w Daniela Lazarskiego - członka wspomnianej komórki policyjnej. Mężczyzna ruszy na poszukiwania zaginionego syna. Tropy zaprowadzą bohatera do niebezpiecznej części futurystycznego Krakowa.

Hakowanie innych jest jednak groźnym zajęciem - każde przejęte wspomnienie przybliża observera do szaleństwa. Zaciera się granica między rzeczywistością, a wyświetlanymi przez umysł obrazami.

Observer zadebiutuje latem tego roku na PC oraz konsolach PS4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami