Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Observer System Redux - gameplay z remastera polskiego horroru na PS5 i Xbox Series X

Odświeżona grafika, nowe wątki fabularne i inne.

W ramach IGN Summer of Gaming zaprezentowano gameplay z Observer System Redux - remastera polskiego horroru z 2017 roku od studia Bloober Team. Gra zmierza na PS5 i Xbox Series X.

W opublikowanym nagraniu przedstawiono kluczowe nowości względem oryginału. Całkowicie przebudowano grafikę - zaimplementowano tekstury w rozdzielczości 4K, wysokiej jakości modele postaci i animacje, a także usprawnione efekty cząsteczkowe.

Deweloperzy ulepszyli również oświetlenie, stosując ray tracing (technikę śledzenia promieni w czasie rzeczywistym), HDR oraz rozwiązania pokroju wolumetrycznego oświetlenia i globalnej iluminacji. Skrócili też czasy ładowania, dzięki wykorzystaniu dysków SSD nowych konsol.

Bloober Team przygotowało także dodatkowe treści w formie niedostępnych w oryginale zadań pobocznych. Te skupią się na skłaniających do myślenia „kwestiach z przyszłości, które wkrótce mogą stać się naszą rzeczywistością”. W trakcie prezentacji wspomniano o dwóch misjach.

Akcję osadzono w Krakowie w roku 2084

Observer System Redux ukaże się pod koniec 2020 roku, ale dokładna data premiery nie jest znana.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze