Scenarzysta „Avatara” zajmie się fabułą filmu na bazie Gears of War

Kolejne podejście do projektu.

Film Gears of War nadal powstaje. Do projektu zaangażowano właśnie nowego scenarzystę - to Shane Salerno, odpowiedzialny ostatnio za skrypty czterech następnych odsłon cyklu „Avatar” od Jamesa Camerona.

Wcześniej autor zajmował się także opowieścią w „Obcy kontra Predator 2”, „Savages: Ponad bezprawiem” czy w dwóch odcinkach serialu „Hawaii Five-0” w pierwszym sezonie.

1
Kto wcieli się w Marcusa? Szyc?

Co interesujące, Salerno znajduje się także na liście scenarzystów gry Ghost Recon Wildlands.

Informację na temat zatrudnienia przy Gears of War podał jako pierwszy serwis Deadline, lecz doniesienia wkrótce potwierdził Rod Fergusson z odpowiedzialnego za cykl studia The Coalition.

Saga na temat kinowej adaptacji cyklu Gears of War trwa już od wielu. Tytuł zapowiedziano w 2007 roku, gdy prawa pozyskała wytwórnia New Line Cinema. Reżyserem był wtedy Len Wiseman („Pamięć absolutna” z 2012 roku), a scenariusz pisał Stuart Beattie („G.I. Joe: Czas Kobry”).

Problemy pojawiły się w 2010 roku, a nowe podejście rozpoczęto dwa lata później, gdy projektem zajął się producent Scott Stuber („Dzień patriotów”, „Ted”). Ponownie w temacie prac zapadła jednak cisza, przerwana dopiero w październiku 2016 r.

- Przy tworzeniu takiego filmu trzeba zdać sobie sprawę z faktu, że to inne medium i inna grupa odbiorców - przyznał wtedy wspomniany Ferguson.

- Jeśli miałbym wymusić, by całość była w stu procentach zgodna z kanonem czy fabułą gier, to efektem końcowym nie byłby najlepszy film, a na tym właśnie się skupiamy, nie na projekcie jak najbardziej zbliżonym do gry - dodał producent gier.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami