Osiem minut rozgrywki z pirackiego Sea of Thieves

Poszukiwania skarbu.

Czwórka zawadiackich deweloperów ze studia Rare wybrała się na otwarte wody technicznej wersji alpha Sea of Thieves. Efektem jest nowy materiał z rozgrywki w tej sieciowej produkcji.

Drużyna uruchamia okręt i rusza na poszukiwanie skarbu, spędzając pierwsze minuty na wspólnym nawigowaniu i słuchaniu szant - współpraca jest kluczowa. Są nawet instrumenty muzyczne. Trzeba przyznać, że akcja nie jest zbyt porywająca.

1
Nocna potyczka

Po dotarciu na miejsce gracze wykopują skrzynię, ale zadania nie ułatwiają inni gracze, którzy pojawiają się na horyzoncie i ostrzeliwują deweloperów. Po kilku trafieniach jednostka zaczyna nabierać wody, więc kadłub trzeba szybko naprawić.

Rozgrywka prezentuje się więc na całkiem standardowe potyczki sieciowe: koordynujemy współpracę z własnym zespołem, aż nagle przybywają inni gracze i rujnują naszą dobrą zabawę. Prawie jak co druga gra z Early Access na Steamie.

Ambitny tytuł od Rare ukaże się w tym roku, na PC i Xbox One.

Scenariusze w Sea of Thieves będą różne: poszukiwanie skarbów, łapanie przestępców, odkrywanie wraków czy zapomnianych wysp. Nie będzie za to ogólnej fabuły. Odpowiedzialne za prace studio chce, by to gracze tworzyli własne opowieści, w ramach dostępnych atrakcji.

Nie zabraknie także atrakcji dla samotników, którzy nie chcą męczyć się z podnoszeniem żagli, obsługą dział czy wylewaniem wody z tonącego okrętu. Ci trafią jednak na mniejsze jednostki, bardziej narażone na ataki.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami