Sprzedaż w USA w listopadzie: na czele Call of Duty: Infinite Warfare

Oraz PS4.

Firma NPD Group ujawniła najnowsze wyniki sprzedaży na najważniejszym rynku wirtualnej rozrywki na świecie, czyli w Stanach Zjednoczonych. Największym zainteresowaniem cieszyło się Call of Duty: Infinite Warfare, a w sprzęcie - PS4.

Na drugim miejscu w zestawieniu gier jest Battlefield 1, które w ubiegłym miesiącu okupowało pozycję lidera. Bardzo dobrze radzi sobie także najnowsza odsłona serii Pokémon na 3DS - wersje Sun i Moon. Gdyby dodać wyniki, stworki wskoczyłyby na pierwsze miejsce.

Rezultaty Nintendo są o tyle interesujące, że poniższa lista nie obejmuje wersji cyfrowych na przenośną konsolę. Jak podaje NPD, dwie nowe pozycje to najlepszy wynik w historii cyklu, lepszy nawet od Black oraz White, pomimo aż 19 dni krócej w sklepach.

Ogólnie cały rynek w Stanach Zjednoczonych skurczył się o 19 procent w porównaniu z tym samym miesiącem 2015 r., ale to nie powinno raczej dziwić, ponieważ rok temu debiutowały Call of Duty: Black Ops 3, Fallout 4 czy Star Wars: Battlefront.

Najlepiej sprzedającą się konsolą w listopadzie było PS4. Sony udało się przerwać cztery miesiące prowadzenia Xbox One, w czym wydatnie pomógł debiut PlayStation 4 Pro i przeceny związane z „czarnym piątkiem”.

Poniżej dziesięć najpopularniejszych gier w Stanach Zjednoczonych w listopadzie:

  1. Call of Duty: Infinite Warfare
  2. Battlefield 1
  3. Pokémon: Sun (bez wersji cyfrowych)
  4. Pokémon: Moon (bez wersji cyfrowych)
  5. Titanfall 2
  6. NBA 2K17
  7. Madden NFL 17
  8. Watch Dogs 2
  9. Elder Scrolls 5: Skyrim (bez wersji cyfrowych)
  10. FIFA 17

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami