Trzy nowe gry polskiego studia Bloober Team opóźnione

Twórcy Layers of Fear chcą zadebiutować na GPW.

Krakowskie studio Bloober Team poinformowało o przesunięciu premier trzech gier - wszystkie miały według pierwotnych planów ukazać się w 2016 roku.

Futurystyczny horror Observer, w którym zajmiemy się badaniem snów i wspomnień, trafi do sprzedaży przed końcem czerwca 2017 roku. Akcję obserwujemy z perspektywy FPP, a gra powstaje przy użyciu technologii Unreal Engine 4.

Scopophobia zadebiutuje w drugiej połowie przyszłego roku. Nie udostępniono jeszcze żadnych materiałów prezentujących rozgrywkę, ale produkcja zaproponuje asymetryczną zabawę - gracze kontrolujący dzieci będą starali ukryć się przed użytkownikiem, który przejmie kontrolę nad Bazyliszkiem zamieniającym ludzi w kamień.

Trzeci tytuł to epizodyczne Medium, które opisywane jest jako „przełomowa i unikatowa gra storytellingowa oparta o koncepcję symultanicznej rozgrywki na dwóch ekranach”. Pierwszy odcinek ukaże się na przełomie 2017 i 2018 roku.

Piotr Babieno, prezes Bloober Team, poinformował również, że firma chce zadebiutować w 2017 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych. W tym samym okresie zamierza uruchomić operacyjnie spółkę zależną w Kalifornii, która będzie oddziałem marketingowo-sprzedażowym.

Bloober Team odpowiada za wydany na początku bieżącego roku horror Layers of Fear. Opowieść o szalonym malarzu została ciepło przyjęta przez graczy.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami