Pierwsze spojrzenie na angielską wersję Tales of Berseria

Już po premierze w Japonii.

Tales of Berseria ukazało się w Japonii w połowie sierpnia tego roku, lecz na debiut na Zachodzie na PC i PS4 musimy jeszcze poczekać - otrzymaliśmy za to pierwszą próbkę angielskich głosów.

1
Główna bohaterka i jabłko

Osiem minut akcji, zarejestrowane przez serwis Polygon, to - wydaje się - początek rozgrywki lub specjalnie przygotowany wycinek akcji. Obserwujemy samouczek ze zlokalizowanymi napisami, ale słychać także pracę aktorów.

Ogólnie rozgrywka przypomina poprzednie odsłony serii. Eksplorujemy przygotowane strefy świata, w których znajdujemy przedmioty oraz przeciwników.

Po natknięciu się na wrogów automatycznie przechodzimy na ekran walki, która - w odróżnieniu od starszych gier RPG z Japonii - jest w Tales of Berseria dynamiczna i szybka.

Do zwiedzania zakamarków przygotowanego obszaru przydaje się przedmiot w rodzaju lewitującej deskorolki, znacznie zwiększającej prędkość głównej bohaterki.

Tales of Berseria ukaże się w Europie w pierwszym kwartale przyszłego roku, na PC i PS4. Odsłona PS3 pozostanie dostępna na wyłączność w Japonii.

Wkrótce po premierze w tym kraju pojawiły się pierwsze recenzje. Magazyn Famitsu wystawił 35/40, chwaląc postacie i fabułę, lecz krytykując brak innowacji i nie do końca wykorzystaną moc PS4.

Dengeki PlayStation to nota 92,5/100. Tu także doceniono opowieść i bohaterów, a minusy to zbyt długie samouczki i zbytni poziom komplikacji dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z serią.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami