Premiera taktycznej gry RPG The Dwarves opóźniona

Na pocieszenie - trailer i beta.

Taktyczny RPG o nazwie The Dwarves ukaże się później niż zakładano. Twórcy gry ze studia King Art Games poinformowali, że tytuł zadebiutuje tegoroczną jesienią, a nie - jak planowano - latem.

01

Deweloperzy tłumaczą, że potrzebują dodatkowego czasu na zaimplementowanie uwag i sugestii otrzymanych od graczy. Ponadto chcą wydać produkcję jednocześnie na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Wczoraj natomiast rozpoczęły się testy beta. Tytuł mogą sprawdzić osoby, które wsparły projekt określoną kwotą w trakcie zbiórki zorganizowanej jakiś czas temu w serwisie Kickstarter.

Dostęp do wczesnej wersji gry nadal można uzyskać poprzez kupno cyfrowej edycji specjalnej produkcji, którą w sklepie studia King Art Games wyceniono na 151 zł.

Twórcy opublikowali również nowy zwiastun The Dwarves. W filmie pokazano fragmenty rozgrywki, w tym ujęcia prezentujące przykładowe walki.

Jak sugeruje sam tytuł gry, akcja koncentruje się na przedstawicielach sympatycznej rasy brodaczy, znanej z wielu światów fantasy.

Wcielamy się w wychowanego wśród ludzi krasnoluda imieniem Tungdil. Wyruszamy w przygodę, w celu znalezienia piętnastu towarzyszy.

Przed każdą potyczką wybieramy maksymalnie czterech bohaterów, którzy pomogą nam w walce, oglądanej w rzucie izometrycznym. Poza bitwami przemieszczamy się po ogólnej mapie świata, a ważną rolę odegra symulacja fizyki.

Całość bazuje na serii książek „Die Zwerge” („The Dwarves”), autorstwa Markusa Heitza. Ostatnia - czwarta - powieść ukazała się w 2008 roku, lecz cykl nie trafił jeszcze do Polski.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami