Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zapowiedziano taktyczną grę RPG o krasnoludach - The Dwarves

Przygody Tungdila.

Specjalizujące się w klasycznych przygodówkach studio King Art Games zapowiedziało swój najnowszy projekt - taktyczną produkcję RPG o tytule The Dwarves.

Jak sugeruje sam tytuł, akcja koncentruje się na przedstawicielach sympatycznej rasy brodaczy, znanej z wielu światów fantasy.

Wcielamy się w wychowanego wśród ludzi krasnoluda imieniem Tungdil. Wyruszamy w przygodę, w celu znalezienia dwunastu towarzyszy. Przed każdą potyczką wybieramy maksymalnie czterech towarzyszy, którzy pomogą nam w walce, oglądanej w rzucie izometrycznym. Poza bitwami przemieszczamy się po ogólnej mapie świata, a ważną rolę odegra symulacja fizyki.

Całość bazuje na serii książek „Die Zwerge” („The Dwarves”), autorstwa Markusa Heitza. Ostatnia - czwarta - powieść ukazała się w 2008 roku, lecz cykl nie trafił jeszcze do Polski.

Platformy docelowe to PC, PlayStation 4 i Xbox One. Premiera w przyszłym roku. Więcej szczegółów poznamy na targach Gamescom na początku sierpnia.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze