Sony potwierdziło, że już jutro opublikuje aktualizację 2.50 dla PlayStation 4, wprowadzając między innymi funkcję „wstrzymania” konsoli.

1

Jak wyjaśnia producent sprzętu, będziemy mogli przełączyć sprzęt w stan „Rest Mode”, by zmniejszyć zużycie prądu czy naładować kontroler. Później wystarczy tylko wcisnąć przycisk PS na padzie, by przejść ponownie do gry.

Inne zmiany w aktualizacji 2.50 to możliwość dostosowania liczby klatek na sekundę podczas korzystania z Remote Play i Share Play - 30 lub 60 FPS.

Patch - nazwany „Yukimura” - wprowadzi również opcje zmiany kont podrzędnych na główne bezpośrednio z poziomu konsoli i podpięcia znajomych z Facebooka na PS4. Pojawi się też funkcja automatycznego wykonywania screenshotów podczas zdobywania Trofeum.

Sony dodaje również szereg ułatwień dostępu dla osób z wadami wzroku i innymi problemami: automatyczne czytanie tekstu, większe czcionki, wyższy kontrast interfejsu, powiększanie obrazków, odwrócone kolory czy zmiana obłożenia przycisków DualShock 4.

Inne wprowadzane innowacje to ulepszone zaproszenia do znajomych, łatwiejsze tworzenie grup, chwalenie się Trofeami w sieciach społecznościowych czy możliwość wykonania kopii zapasowej naszych danych, ustawień czy screenów w pamięci USB.

Pełną listę zmian znaleźć można na oficjalnym blogu.

Źródło użytej fotografii: https://www.flickr.com/photos/dominicotine/7862424222/

Reklama