Premiery gier w tym tygodniu (20.10 - 26.10)

Civilization: Beyond Earth, Bayonetta 2 i inne.

Po kilku tygodniach intensywnych premier czas na nieco spokojniejsze siedem dni. Fanów przygodówek zainteresuje pierwsza część Dreamfall Chapters, zwolennicy strategii spędzą tysiące tur w Civilization: Beyond Earth, akcję zapewni Bayonetta 2 czy Shadow Warrior.

Wtorek, 21 października

Gracze spotkają kilka postaci znanych już z poprzednich odsłon - powraca także Zoë. Tak jak i w poprzednich częściach, akcja toczy się w dwóch równoległych światach: cyberpunkowej wersji Ziemi z 2220 roku oraz w świecie fantasy - Arcadii.

Gracz wcieli się w początkującego czarodzieja, a wykonywane przez nas piosenki tchną życie w światy wykreowane przez maga Yen Sida. Twórcy przygotowują 25 utworów, w tym trzy wersje popularnego Bohemian Rhapsody zespołu Queen, czy Locked out of Heaven od Bruna Marsa.

Twórcy określają tytuł jako restart i powrót do korzeni serii taktycznych, turowych strategii, po chodno przyjętym Jagged Alliance: Back in Action z 2012 roku. Akcja rozgrywa się na karaibskiej wyspie San Cristobal, w czasie „zimnej wojny”.

Środa, 22 października

 • Chariot (PlayStation 4)
  Wersja językowa: angielska

Zadaniem graczy w tym kooperacyjnym tytule jest przetransportowanie ciała naszego ojca - króla - na miejsce pogrzebu. Ważna będzie nie tylko zręczność, ale także główkowanie podczas rozwiązywania zagadek logicznych. Całość zaprojektowano z myślą o współpracy, ale fabułę ukończyć można też w samotności.

W kampanii fabularnej zagramy jako Korra. Dziewczyna jest awatarem - osobą posiadającą zdolności manipulowania czterema żywiołami. Gracze użyją mocy wody, wiatru, ziemi oraz ognia w starciach z przeciwnikami.

Czwartek, 23 października

Skradanka Stealth Inc 2 jest większa w skali od poprzedniej części, z eksploracją, elementami RPG, szerszym ujęciem kamery i akcją włącznie.

Piątek, 24 października

 • Bayonetta (Wii U)
  Wersja językowa: angielska

Gracz wciela się w tytułową wiedźmę, eksterminującą przeciwników za pomocą ataków magicznych, pistoletów i... włosów. Całość toczy się w zawrotnym tempie, w fikcyjnym europejskim mieście Vigrid.

Bayonetta 2 to świetna gra akcji, jeden z najlepszych reprezentantów gatunku slasherów i tytuł plasujący się w ścisłej czołówce najbardziej godnych uwagi na Wii U. Platinum Games po raz kolejny stworzyło produkcję dynamiczną, fascynującą, widowiskową i niezwykle angażującą - recenzja.

 • Just Dance 2015 (PlayStation 3, PS4, X360, Xbox One, Wii, Wii U)
  Wersja językowa: angielska

Kolejna odsłona serii rytmicznej od Ubisoftu - gracze naśladują ruchy tancerzy na ekranie, zbierając punkty.

Seria Samurai Warriors jest w założeniach podobna do Dynasty Warriors. W obydwu cyklach podstawą rozgrywki są potyczki bohatera z setkami wrogów na dużych polach bitwy. Różnicą jest okres historyczny i miejsce akcji - Samurai Warriors zabiera graczy do XV-wiecznej Japonii, a nie do Chin.

 • Shadow Warrior (PlayStation 4, Xbox One)
  Wersja językowa: polska (napisy)

W Shadow Warrior chodzi głównie o to, żeby w brutalny, krwawy i często zabawny sposób wybić wszystko, co się rusza - od krwiożerczych wilkołako-małp, przez zombie-samurajów, po strzelające ogniem z oczu duchy.

Elementem najbardziej innowacyjnym w nowej odsłonie serii ma być system technologii opracowywanych przez gracza. W przeciwieństwie do poprzednich części, będziemy mieć do czynienia z siecią, a nie liniowym drzewkiem odkryć i ulepszeń.

*

Zauważyliście jeszcze coś ciekawego? Dajcie znać w komentarzach.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami