Domy aukcyjne w Diablo 3 zamknięte

Przedmioty odebrać można do 24 czerwca.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Blizzard zamknął dzisiaj dwa domy aukcyjne w Diablo 3, działające w oparciu o złoto i prawdziwe pieniądze.

Element ten był często krytykowany - w połączeniu z nie najlepszym systemem znajdywanych podczas gry przedmiotów, zakupy były często jedynym sposobem na ulepszenie posiadanego ekwipunku. Handel złotem przyciągał także mniej lub bardziej uczciwe osoby, trudniące się tym procederem zawodowo.

Twórcy sami zdawali sobie z tego sprawę i wprowadzili już stosowne zmiany w mechanice gry, ułatwiając znajdywanie interesującego wyposażenia. „Z czasem stało się jasne, że pomimo wielu korzyści płynących z istnienia tego systemu w grze, w ostatecznym rozrachunku niweczy on główne założenia rozgrywki w Diablo 3 - zdobywanie nowego, wyjątkowego sprzętu podczas walki z tysiącami demonów” - napisano na oficjalnym forum.

Po wyłączeniu domów aukcyjnych gracze będą mogli handlować w tradycyjny sposób - poprzez okno wymiany. Z dniem dzisiejszym kończą się wszystkie licytacje, a przedmioty i złoto odebrać można do 24 czerwca. Po tym terminie „staną się łupem goblinów skarbników i przepadną na zawsze”.

„Po usunięciu domów aukcyjnych za złoto i prawdziwe pieniądze nie planujemy w tym momencie ponownie wprowadzać ich do gry.”

1
Tego okna już nie zobaczymy

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Kolejny producent odchodzi z Blizzarda

Zajmował się Overwatch 2.

Far Cry 6 bez ray tracingu na konsolach - opcja dostępna tylko na PC

Na platformach PlayStation i Xbox liczy się wydajność.

Deathloop - Poradnik, Solucja

Jak zacząć, rozgrywka, walka, opis przejścia i tropy - poradnik do Deathloop.

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami