Domy aukcyjne w Diablo 3 zamknięte

Przedmioty odebrać można do 24 czerwca.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Blizzard zamknął dzisiaj dwa domy aukcyjne w Diablo 3, działające w oparciu o złoto i prawdziwe pieniądze.

Element ten był często krytykowany - w połączeniu z nie najlepszym systemem znajdywanych podczas gry przedmiotów, zakupy były często jedynym sposobem na ulepszenie posiadanego ekwipunku. Handel złotem przyciągał także mniej lub bardziej uczciwe osoby, trudniące się tym procederem zawodowo.

Twórcy sami zdawali sobie z tego sprawę i wprowadzili już stosowne zmiany w mechanice gry, ułatwiając znajdywanie interesującego wyposażenia. „Z czasem stało się jasne, że pomimo wielu korzyści płynących z istnienia tego systemu w grze, w ostatecznym rozrachunku niweczy on główne założenia rozgrywki w Diablo 3 - zdobywanie nowego, wyjątkowego sprzętu podczas walki z tysiącami demonów” - napisano na oficjalnym forum.

Po wyłączeniu domów aukcyjnych gracze będą mogli handlować w tradycyjny sposób - poprzez okno wymiany. Z dniem dzisiejszym kończą się wszystkie licytacje, a przedmioty i złoto odebrać można do 24 czerwca. Po tym terminie „staną się łupem goblinów skarbników i przepadną na zawsze”.

„Po usunięciu domów aukcyjnych za złoto i prawdziwe pieniądze nie planujemy w tym momencie ponownie wprowadzać ich do gry.”

1
Tego okna już nie zobaczymy

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami