Szefowie studia Naughty Dog bronią pracowników po odejściu Amy Hennig

Producentka Uncharted nie została „wyparta” z firmy.

Dwójka szefów studia Naughty Dog zapewnia, że dyrektorka kreatywna serii Uncharted - Amy Hennig - nie została „wyparta” z firmy.

1
Amy Hennig

Wcześniej w tym tygodniu informacje o powyższej treści opublikował serwis IGN, powołując się na anonimowe źródła. Hennig, po dziesięciu latach pracy w studiu, miała zostać „wyparta” przez zespół kreatywny The Last of Us - Neila Druckmanna i Bruce'a Straleya, którzy tym samym przejęli rzekomo kontrolę nad Uncharted 4, powstającym na PlayStation 4.

Teraz prezesowie Evan Wells oraz Christophe Balestra wystosowali oświadczenie w obronie dwójki producentów, zaczynając od podziękowań dla Hennig, za długoletni staż i wkład w rozwój firmy.

„Uważamy jednak, że musimy sprecyzować pewną kwestię, która została nieprofesjonalnie przeinaczona, gdy informacja pojawiła się w sieci. Bruce Straley i Neil Druckmann nie mają związku z tym, co się stało” - dodają. „Jest dla nas bardzo denerwujące, że opublikowano kilkanaście wiadomości, odnoszących do tych bolesnych zarzutów z oryginalnej informacji. Jako prezesowie Naughty Dog, jesteśmy odpowiedzialni za wszystkie sprawy studia.”

„Normalnie nie odpowiadalibyśmy na plotki i spekulacje na temat wewnętrznych spraw, ale stawką jest osobista reputacja dwóch naszych pracowników, więc musimy sprostować sprawę. Nie mamy nic więcej do powiedzenia i koncentrujemy się ponownie na tym, na czym powinniśmy się koncentrować - produkcji gier.”

Zarówno Straley jaki i Druckmann nie zabrali bezpośrednio głosu w tej sprawie, ograniczając się do podziękowania swoim szefom za wsparcie. Milczy także sama Hennig.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami