Szefowie studia Naughty Dog bronią pracowników po odejściu Amy Hennig

Producentka Uncharted nie została „wyparta” z firmy.

Dwójka szefów studia Naughty Dog zapewnia, że dyrektorka kreatywna serii Uncharted - Amy Hennig - nie została „wyparta” z firmy.

1
Amy Hennig

Wcześniej w tym tygodniu informacje o powyższej treści opublikował serwis IGN, powołując się na anonimowe źródła. Hennig, po dziesięciu latach pracy w studiu, miała zostać „wyparta” przez zespół kreatywny The Last of Us - Neila Druckmanna i Bruce'a Straleya, którzy tym samym przejęli rzekomo kontrolę nad Uncharted 4, powstającym na PlayStation 4.

Teraz prezesowie Evan Wells oraz Christophe Balestra wystosowali oświadczenie w obronie dwójki producentów, zaczynając od podziękowań dla Hennig, za długoletni staż i wkład w rozwój firmy.

„Uważamy jednak, że musimy sprecyzować pewną kwestię, która została nieprofesjonalnie przeinaczona, gdy informacja pojawiła się w sieci. Bruce Straley i Neil Druckmann nie mają związku z tym, co się stało” - dodają. „Jest dla nas bardzo denerwujące, że opublikowano kilkanaście wiadomości, odnoszących do tych bolesnych zarzutów z oryginalnej informacji. Jako prezesowie Naughty Dog, jesteśmy odpowiedzialni za wszystkie sprawy studia.”

„Normalnie nie odpowiadalibyśmy na plotki i spekulacje na temat wewnętrznych spraw, ale stawką jest osobista reputacja dwóch naszych pracowników, więc musimy sprostować sprawę. Nie mamy nic więcej do powiedzenia i koncentrujemy się ponownie na tym, na czym powinniśmy się koncentrować - produkcji gier.”

Zarówno Straley jaki i Druckmann nie zabrali bezpośrednio głosu w tej sprawie, ograniczając się do podziękowania swoim szefom za wsparcie. Milczy także sama Hennig.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami