Autorka scenariusza do Mirror's Edge nie pracuje przy drugiej części

Studio DICE ma inne plany.

1
Rhianna Pratchett

Rhianna Pratchett, autorka scenariusza do Mirror's Edge nie pracuje nad skryptem do drugiej części gry, ogłoszonej przez DICE na targach E3 w ubiegłym roku.

Autorka wyjaśniła swoją sytuację w serii wpisów na Twitterze. „Miło widzieć, że troszczycie się na tyle, by o to zapytać, ale nie jestem zaangażowana w projekt Mirror's Edge 2 i nie zostałam zaproszona do współpracy” - napisała córka słynnego Terry'ego Pratchetta.

Pisarka już wcześniej mówiła o problemach, jakie napotkała podczas prac nad pierwszą częścią przygód Faith w 2008 roku. „Dołączyłam do ME1 późno, większość została już zaprojektowana, a mój skrypt pocięty. Nie byłam zadowolona, więc powiedziałam o tym wprost (dyplomatycznie)” - dodała wczoraj.

Scenariusz Mirror's Edge został pocięty w ostatniej chwili, ponieważ zdecydowano się usunąć wszystkie dialogi Faith, umieszczone pierwotnie podczas misji.

„Historia nie została najcieplej przyjęta w recenzjach. Pomimo natury projektu, DICE może mnie o to obwiniać” - wyjaśniała na Twitterze.

„Choć myślę, że zrobiliśmy coś fajnego, był to trudny projekt dla nas wszystkich i nie mam tam już żadnych kontaktów.”

Kontynuując wątek pierwszej wiadomości, Pratchett dodała: „Nie oszukujmy się: historia ME1 nie zebrała pozytywnych opinii (z wielu powodów). Uważam siebie za ofiarę procesu deweloperskiego.”

„Teraz jest tam całkiem nowy zespół, więc życzę im powodzenia. Stwórzcie coś fajnego - tego nigdy nie jest za wiele.”

Mirror's Edge 2 ogłoszono w czerwcu jako restart serii. Grę napędza silniki Frostbite, a premierę zaplanowano na PC oraz konsole nowej generacji. Nie wiadomo jeszcze czym zajmuje się teraz Rhianna Pratchett, ale w grę wchodzi potwierdzona już kontynuacja Tomb Raider.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami