Następne aktualizacje Windowsa zbliżą PC, Xboksa i platformy mobilne - raport

Pod nazwę kodową „Threshold”.

1
Threshold

Wiosną przyszłego roku Microsoft planuje po raz kolejny zaktualizować platformy oparte na Windowsie - donosi nieoficjalnie serwis ZDNet.

Według opublikowanych informacji, producent systemu operacyjnego planuje szereg usprawnień, które zbliżą PC, Xboksa i platformy mobilne. Całość określono nazwą kodową „Threshold”.

„Threshold” to kolejny ukłon w stronę serii Halo - nazwa planety w układzie Soell, znanej już z pierwszej części - Halo: Combat Evolved. Już wcześniej Microsoft nazwał swoją odpowiedź na technologię Siri od Apple, korzystając z imienia Cortana.

Częścią planowanych aktualizacji jest jeden, połączony sklep, dostępny na wszystkich platformach, w tym na Xboksach.

Podobne rozwiązanie zasugerował w tym roku Steve Guggenheimer, wiceprezes jednego z oddziałów w Microsofcie, odpowiedzialnego właśnie za rozwój i popularyzację platform.

„Xbox One bazuje na dwóch silnikach - jeden służy do gier, a drugi to na dobrą sprawę silnik Windows 8” - mówił w lipcu. Zasugerował, że aplikacje dostępne na tym systemie, takie jak Skulls of the Shogun, Fruit Ninja czy Cut the Rope, można więc będzie przenieść na konsolę.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami