Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft szykuje konkurencję dla Siri z produktów Apple - raport

Projekt „Cortana”.

Microsoft pracuje nad własną wersją „wirtualnego asystenta” na Windows Phone, PC i Xboksa, chcąc konkurować z popularną Siri z produktów Apple.

Siri pozwala korzystać z funkcji telefonu za pomocą komend głosowych

Z nieoficjalnych informacji wynika, że projekt nazwano Cortana, na cześć sztucznej inteligencji z serii Halo, towarzyszącej Master Chiefowi.

Wzmianki o Cortanie pojawiają się już od jakiegoś czasu - donosi serwis ZDNet. Nazwę projektu znaleziono w czerwcu w jednej z wersji systemu Windows Phone oraz ponownie w tym tygodniu. Całość ma podobno zastąpić istniejącą usługę TellMe.

Microsoftu już wcześniej potwierdzał, że pracuje nad podobną technologią, ale nowe informacje mieliśmy poznać dopiero, gdy producent stworzy coś „rewolucyjnego, nie tylko ewolucyjnego”.

- Moglibyśmy wypuścić coś podobnego do rozwiązań Apple, ale to nie byłby system wysokiej jakości - mówił w lipcu szef Microsoft Bing, Stefan Weitz. - Zespoły pracują nad tym w pocie czoła.

Cortana ma połączyć wyszukiwarkę Bing, wykrywanie głosu znane z TellMe oraz zawansowane opcje społecznościowe.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze