Nintendo zapewnia, że ich konsole i gry nadal będą dostępne w Polsce

Choć wciąż nie ma oficjalnego dystrybutora.

Wraz z końcem lutego, wygasła umowa na dystrybucję produktów Nintendo w Polsce przez firmę Stadlbauer. Blisko dwa tygodnie później wciąż nie wiemy, kto będzie rozprowadzał gry i konsole japońskiego koncernu na terenie naszego kraju, ale wkrótce ma się to zmienić.

Na oficjalnej stronie Nintendo pojawiła się następująca informacja: „Nintendo of Europe podejmie kroki, aby zrestrukturyzować swoją działalność w Polsce najszybciej jak to możliwe. Chcemy zapewnić, że robimy co w naszej mocy, aby klienci mieli nieprzerwany dostęp do biura obsługi klienta. W międzyczasie, w trybie pilnym szukamy nowych sposobów na dystrybucję naszych produktów w państwa kraju. Konkretne ogłoszenia pojawią się natychmiast, gdy będziemy mogli przekazać więcej szczegółów”.

slownik
Dar Eurogamer.pl dla Nintendo of Europe

Komunikat jest dostępny w języku angielskim oraz „polskim”. Powyższe tłumaczenie jest nasze, Nintendo najwidoczniej skorzystało z Tłumacza Google - efektem jest kilka zdań łamanej polszczyzny.

Jednocześnie wyłączony został dotychczasowy fanpage Nintendo Polska w portalu Facebook.

Według nieoficjalnych informacji, najbliżej podpisania nowej umowy z Nintendo jest firma ABC Data, której działalność skupia się na dystrybucji sprzętu komputerowego.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami