Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zmiana dystrybutora produktów Nintendo w Polsce

Umowa pomiędzy japońską firmą a dotychczasowym partnerem - Stadlbauer - wygaśnie 28 lutego.

Wraz z dniem 28 lutego 2013 r. wygaśnie umowa pomiędzy Nintendo i Stadlbauer, dotychczasowym dystrybutorem gier i konsol japońskiej firmy na terenie Polski - poinformował serwis Deadly Serious. Jak potwierdza sam Stadlbauer, umowa nie zostanie przedłużona.

- You shall not pass

Stadlbauer rozprowadza produkty Nintendo także na terenie Szwajcarii oraz Austrii i tam również szykują się zmiany. W tych dwóch krajach znaczną część obowiązków - działania PR-owe i marketingowe - przejmie samo Nintendo, dotychczasowemu partnerowi pozostawiając tylko fizyczne dostarczanie gier do sklepów.

W Polsce obowiązki Stadlbauer prawdopodobnie przejmie w całości inna firma. Mówi się o ABC Data, które zajmuje się już innymi elektronicznymi sprzętami, lub sieci sklepów z zabawkami - Toys"R"Us.

Oficjalnie jednak nic wiadomo. Jak informują źródła Deadly Serious, konkretnych wiadomości nie należy spodziewać się przed początkiem marca. Warto tylko zaznaczyć, że ABC Data zdarzało się już kupować produkty Nintendo od Stadlbauer i potem samemu je dystrybuować.

Ostatni żywy okaz reklamy gry Nintendo na terenie Polski widziano ok. 4 tys. lat temu

Komentarze