Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Apex Legends wkrótce trafi na Steam

Wraz ze startem kolejnego sezonu.

Respawn Entertainment poinformowało, że darmowe Apex Legends pojawi się 4 listopada na Steamie - w dniu startu siódmego sezonu rozgrywek.

Twórcy popularnej produkcji zapewniają, że nie zabraknie możliwości przenoszenia postępów i odblokowanej zawartości między platformami Valve i Origin. W planach też opcja wspólnej zabawy z użytkownikami, którzy korzystają z drugiej wymienionej usługi.

Twórcy przygotowali również elementy, które gracze uzyskają tylko w wersji strzelanki dostępnej na Steamie - zawieszki do broni. Przedmioty inspirowane są tytułami z serii Portal i Half-Life.

Przedmioty dostępne na Steamie

Ogłoszono jednocześnie, że produkcja na Switch ukaże się dopiero w 2021 roku, a więc później niż zapowiadano. Przesunięcie premiery tłumaczone jest koniecznością dopracowania wydania na konsolę Nintendo.

Apex Legends to strzelanka typu battle royale. Gracze trafiają na wyspę, gdzie muszą walczyć o przetrwanie. Wygrywa użytkownik, który jako ostatni pozostanie na wirtualnym placu boju.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze