Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Animal Crossing - łowienie ryb, wędkowanie, Fish Bait w New Horizons

Jak używać przynęty.

Łowienie ryb to jedna z najważniejszych czynności w Animal Crossing New Horizons - a przy okazji sposób na szybkie zarabianie pieniędzy.

Podstawy wędkowania są bardzo proste. Musisz najpierw stworzyć wędkę ze schematu DIY (najbardziej wytrzymała jest Golden Fishing Rod), a następnie ustawić się w miejscu, w którym widać cień ryby (1).

Zarzuć teraz spławik do wody przyciskiem A - musisz jednak wycelować tak, aby spławik znajdował się tuż przed rybą (2). Jeżeli wyląduje za nią lub obok niej, nie zauważy przynęty. W przypadku błędu, po prostu naciśnij A ponownie.

Jeżeli zarzuciłeś wędkę poprawnie, ryba zwróci uwagę na przynętę, a następnie do niej podpłynie. Musisz teraz być uważny i czekać, aż ryba połknie przynętę i spławik zanurzy się w wodzie. Masz wtedy tylko krótką chwilę na to, by ponownie nacisnąć A i wyłowić zdobycz. Ryba może złapać haczyk od razu lub najpierw kilkukrotnie podgryzać przynętę.

Ryby możesz zanieść do sowy Blathersa w muzeum, by uzupełnić kolekcję, lub po prostu sprzedać. Masz też możliwość wystawienia ich w akwarium w dowolnym miejscu.

Poniżej kilka dodatkowych porad odnośnie łowienia ryb:

  • ryby mogą pojawić się w każdej wodzie - również w oceanie otaczającym wyspę czy niewielkich stawach
  • rozmiar cienia sugeruje ci, jakiej wielkości ryba kryje się w wodzie
  • jako że nie masz wpływu na siłę rzutu, kluczowe jest ustawienie się w odpowiednim miejscu. Odejdź nieco od brzegu, jeśli ryba jest za blisko i trafiasz za nią
  • jeśli masz problem z wykryciem momentu, w którym powinieneś pociągnąć żyłkę, wsłuchaj się w dźwięk tonącego spławika oraz wyczuj delikatne wibracje kontrolerów
  • ryba może ugryźć przynętę maksymalnie 5 razy, zanim ją złapie
  • różne ryby pojawiają się w różnych miejscach wyspy. Ich rodzaj zależy też od pory roku i dnia
  • nie biegaj w pobliżu brzegu - wystraszysz ryby

Jak stworzyć i używać przynęty Fish Bait z Manila Clam

W New Horizons możesz wytworzyć przynętę, która spowoduje, że w wybranym przez ciebie miejscu natychmiast pojawią się ryby.

Do jej wytworzenia potrzebujesz jednak małża o nazwie Manila Clam. Możesz go znaleźć, kopiąc na plażach w miejscach, w których widzisz małe dziurki ze strumieniem wody.

Kiedy po raz pierwszy wykopiesz Manila Clam, nauczysz się receptury na Fish Bait. Do jej wytworzenia potrzebujesz trzech małży.

Aby użyć Bait, stań przy brzegu, wskaż Bait w ekwipunku i wybierz opcję „Scatter Food” (rozrzuć jedzenie).

Sprawi to, że w wybranym przez ciebie miejscu pojawi się losowa ryba. Przynęta nie wpływa jednak na rzadkość okazów.

Następnie: Animal Crossing - lek Medicine: jak stworzyć i wyleczyć się w New Horizons

Spis treści: Animal Crossing New Horizons - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Animal Crossing - Turnips i Market Daisy Mae: jak sprzedawać rzepę w New Horizons

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze