Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Animal Crossing - Turnips i Market Daisy Mae: jak sprzedawać rzepę w New Horizons

Zarabianie na giełdzie.

W Animal Crossing New Horizons istnieje giełda rzep (Turnips). Kupujemy warzywa w stałej cenie, a potem możemy je sprzedać z zyskiem. Jest jednak ryzyko utraty pieniędzy.

Jeżeli jednak rozegrasz to w odpowiedni sposób, to Market Daisy Mae jest jednym z najlepszych sposobów na szybkie zarabianie pieniędzy.

Na tej stronie:


Gdzie kupić Turnips i kim jest Daisy Mae w New Horizons?

Daisy Mae to sprzedawczyni rzep (Turnips) w New Horizons. W przeciwieństwie do innych sprzedawców, jest obecna na twojej wyspie tylko w określonym czasie: w niedzielę, od 5:00 do 12:00.

Porozmawiaj z Daisy, a będziesz mógł od niej kupić rzepy - po 10 sztuk. Ich cena będzie się zmieniać z tygodnia na tydzień i jest inna dla każdego z graczy.

Kiedy będziesz już w posiadaniu Turnips, twoim celem jest sprzedanie ich w następnym tygodniu (po niedzieli). Musisz zdążyć przed kolejną niedzielą, bo w innym przypadku rzepa spleśnieje i twoja inwestycja zostanie całkowicie stracona. Lepiej więc sprzedać rzepy na ostatnią chwilę ze stratą, niż stracić wszystkie zainwestowane Bells.

Jeśli dopiero rozpocząłeś przygodę w New Horizons, pamiętaj, że musi minąć kilka dni, zanim Mae odwiedzi twoją wyspę. Przed tym wydarzeniem otrzymasz od niej list, który odbierzesz w skrzynce pocztowej przy domu.


Jak sprzedawać rzepy w Animal Crossing, kiedy zmienia się cena

Turnips możesz sprzedawać od poniedziałku. Aby to zrobić, udaj się do sklepu Nook's Cranny i porozmawiaj z Timmym i Tommym. Dowiesz się od nich, ile zapłacą ci dziś za rzepy.

Poranna cena ulega zmianie w południe, więc masz dwie szanse na uzyskanie satysfakcjonującej wartości.

Oznacza to, że w ciągu tygodnia masz aż 12 okazji do zyskania dobrej ceny (dwie pory dnia razy sześć dni w tygodniu). Im dłużej zwlekasz, tym jednak mniej szans na zysk.


Najlepsza metoda na osiągnięcie zysku

Najważniejsze informacja o Markecie jest taka, że cena kupna i sprzedaży rzepy jest codziennie inna dla wszystkich użytkowników.

Oznacza to, że korzystając z funkcji multiplayer i odwiedzając wyspę innego gracza możesz porównać ceny w jego grze z cenami występującymi u ciebie - co zwiększa szansę na sukces.

Warto poszukać w mediach społecznościowych grup, które informują o dobrych cenach rzep na wyspach.

Kluczem jest zwiększenie szans zyskania bardzo dobrej ceny sprzedaży w każdy możliwy sposób.


Najlepsza cena kupna i sprzedaży Turnip

Dokładna minimalna i maksymalna cena kupna rzepy od Mae nie jest znana, ale zazwyczaj osiąga ona wartość od 90 do 100 Bells. Możesz je potem sprzedać za nawet 600 dzwonków.

Taka cena sprzedaży jest możliwa, ale występuje bardzo rzadko. Generalnie, dobrą ceną sprzedaży Turnip jest od 200 Bells wzwyż. Taka wartość powinna ci zapewnić odpowiedni zysk.

Wszystko opiera się na ryzyku - jeżeli wolisz być ostrożny, to nie czekaj na dużą przebitkę, tylko sprzedawaj rzepy nawet za nieco ponad 200 Bells. Inaczej taka okazja może się już nie powtórzyć do końca tygodnia.

Jeżeli nie chcesz w ogóle angażować się w Market i sprzedaż rzep, w grze jest mnóstwo innych sposobów szybkiego zarabiania pieniędzy.

Następnie: Animal Crossing - drabina, jak wejść wyżej i wspinać się w New Horizons

Spis treści: Animal Crossing New Horizons - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Animal Crossing - lek Medicine: jak stworzyć i wyleczyć się w New Horizons

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze