Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Animal Crossing - lis Redd, statek, galeria sztuki Art Gallery w New Horizons

Jak kupować obrazy, rzeźby i posągi.

Redd w Animal Crossing New Horizons to lis, który jest sprzedawcą dzieł sztuki i będzie od czasu do czasu odwiedzał twoją wyspę, by zaproponować ci różne obrazy, rzeźby i posągi.

Na tej stronie dowiesz się, jak sprawić, by znalazł się na wyspie, a także jak otworzyć Art Gallery, czyli galerię sztuki.


Na tej stronie:


Jak znaleźć Redda w Animal Crossing New Horizons

Aby sprawić, że Redd pojawi się na twojej wyspie, nie musisz wykonywać żadnych specjalnych czynności. Jego wizyta następuje jednak losowo.

Są dwie oznaki, które mówią o pojawieniu się Redda na wyspie. Po pierwsze, pracująca w ratuszu suczka Isabelle może w ogłoszeniu wypowiadanym tuż po włączeniu gry wspomnieć o „suspicious character”, czyli podejrzanej postaci. Po drugie, kiedy lis się zjawi, przy północnym brzegu wyspy na mapie zobaczysz ikonę niewielkiego statku.

Jeżeli statek się nie pojawia, być może musisz porozmawiać jeszcze z sową Blathersem w muzeum. Jeżeli w trakcie konwersacji Blathers wspomni o galerii sztuki (wypatruj słowa „art”), to Redd powinien trafić na twoją wyspę na drugi dzień.

Kiedy lis odwiedzi już wyspę, jego statek będzie zacumowany przy północnej plaży na wyspie, za klifami. Jeżeli to jego pierwsza wizyta, nie będziesz mógł wejść do statku.

Zamiast tego musisz znaleźć lisa na samej wyspie - będzie spacerował w losowym miejscu. Porozmawiaj z nim, a następnie odkup dzieło sztuki za 4980 Bells. Możesz od tej pory kolekcjonować inne obrazy, rzeźby i posągi.


Otwieranie galerii sztuki

Rozmawiając po raz pierwszy z Blathersem po aktualizacji New Horizons z kwietnia 2020 roku, sowa wspomni o rozbudowie muzeum w celu założenia galerii sztuki.

Jedynym sposobem na zdobycie dzieł sztuki i rozwinięcie muzeum jest spotykanie się z Reddem.

Po pierwszej rozmowie z lisem powinieneś mieć już w ekwipunku swoje pierwsze dzieło sztuki, więc zanieś je do Blathersa tak samo, jak robisz to ze skamielinami. Dzieła sztuki też muszą być najpierw przeanalizowane przez Blathersa.

Po pierwszej darowiźnie, muzeum zostanie zamknięte na jeden dzień, gdy będzie trwała konstrukcja skrzydła poświęconego sztuce.

Dział sztuki znajdziesz na wyższym piętrze:

Tak jak w przypadku pozostałych działów muzeum, skrzydło poświęcone sztuce będzie początkowo niemal całkiem puste. Twoim zadaniem jest więc zdobywanie kolejnych dzieł i przekazywanie je galerii.

Pamiętaj więc, by w miarę możliwości zawsze odkupić coś od Redda, gdy pojawi się na wyspie.


Kupowanie dzieł sztuki

Po pierwszej wizycie Redd będzie pojawiał się na twojej wyspie w losowych dniach. Jak już wspomnieliśmy, słuchaj ogłoszenia Isabelle oraz wypatruj ikony statku na mapie.

Udaj się na północ wyspy i wejdź do statku. Możesz kupić wszystko, co znajduje się na wystawach, ale pamiętaj - Redd to cwany lis, który sprzedaje też fałszywe dzieła sztuki! Możesz kupić tylko jeden przedmiot dziennie, więc lepiej się zastanowić.

Aby spróbować odróżnić prawdziwe dzieło sztuki od fałszywego, możesz przyjrzeć się każdemu z nich. Na naszej stronie o rozpoznawaniu fałszywych i prawdziwych obrazów i rzeźb znajdziesz jednak konkretne przykłady i odpowiedzi.


Jak często Redd pojawia się na wyspie

Po pierwszej wizycie na statku Redda, oczekiwanie na ponowne pojawienie się lisa może być zaskakująco długie.

Redd to bowiem jedna z rzadziej pojawiających się postaci na wyspie. Niewykluczone, że kolejna wizyta odbędzie się dopiero za tydzień, dwa lub trzy, przy czym trzy tygodnie to maksimum.

Oto dodatkowe informacje i metody na korzystanie z usług Redda:

  • Sprawdzaj mapę każdego dnia i szukaj ikony statku na północy
  • Jeżeli masz wykupiony abonament online na Switchu, zapytaj znajomych, czy na ich wyspie jest aktualnie Redd. Jeżeli tak, odwiedź ich. Limit jednego dzieła sztuki na dzień dotyczy jednej osoby, a nie wyspy, więc nie zabierzesz znajomemu możliwości kupna
  • Niektórzy mieszkańcy losowo podarują ci dzieło sztuki związane z ich osobowością. Prezenty znajdziesz w skrzynce

Niestety w większości przypadków zapełnienie galerii sztuki wymaga po prostu sporo cierpliwości.

Więcej porad:

Spis treści: Animal Crossing New Horizons - poradnik i najlepsze porady

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze