Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Animal Crossing - narzędzia Tools w New Horizons

Siekiera, łopata, siatka, wędka i inne.

Narzędzia, czyli Tools, to najprzydatniejsze przedmioty w Animal Crossing New Horizons. Pozwalają ci bowiem zdobywać materiały, łowić ryby czy łapać owady. Każde narzędzie jednak ulega w końcu zniszczeniu, co wymaga stworzenia nowego.

Narzędzia możesz kupić w sklepie, ale lepiej je po prostu wytworzyć. Do tego jednak potrzebujesz schematów DIY.

Oto lista wszystkich narzędzi w New Horizons:

  • Axe (topór)
  • Fishing Rod (wędka)
  • Net (siatka)
  • Shovel (łopata)
  • Slingshot (proca)
  • Watering Can (konewka)
  • Vaulting Pole (tyczka)
  • Ladder (drabina)

Kliknij na wybrane narzędzie, aby dowiedzieć się do czego służy i jak je zdobyć.

Na samym początku będziesz mógł wytworzyć tylko Flimsy Tools (słabe narzędzia), które niszczą się dość szybko. Schematy na nie możesz otrzymać już pierwszego dnia, oddając kilka insektów Tomowi Nookowi w jego namiocie.

Aby zdobyć receptury na lepsze narzędzia, musisz kupić pakiet „DIY For Begginers” (DIY dla nowicjuszy) od Timmy'ego - to koszt 480 Bells.

Narzędzia o większej wytrzymałości nie mają podpisu Flimsy, jednak do wytworzenia wymagają właśnie narzędzi typu Flimsy. Warto więc zawsze mieć spory zapas gałęzi (Branches), z których powstają te przedmioty.

Narzędzie o największej większej wytrzymałości są złote. Golden Tools wymagają jednak czasem spełnienia konkretnych warunków.

W miarę rozgrywki zdobywasz też narzędzia, które nie ulegają zniszczeniu - jak Vaulting Pole (tyczka) czy Ladder (drabina).

Flimsy Tools zawsze możesz kupić w Residential Services lub - kiedy się otworzy - w sklepie. Są jednak tak łatwe do wytworzenia, że raczej nie warto wydawać na nie pieniędzy.

Aby szybko przełączać się pomiędzy narzędziami, warto kupić ułatwienie w postaci menu szybkiego dostępu. Udaj się do Nook Stopu (urządzenia przypominającego bankomat) w namiocie Toma Nooka, a następnie kup Tool Ring za 800 Nook Miles.

Tool Ring ułatwia wybieranie narzędzi

Następnie: Animal Crossing - lek Medicine: jak stworzyć i wyleczyć się w New Horizons

Spis treści: Animal Crossing New Horizons - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Animal Crossing - Turnips i Market Daisy Mae: jak sprzedawać rzepę w New Horizons

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze