Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Among Us - dyskusja i głosowanie

Rozmowa z innymi graczami, głosowanie za usunięciem gracza z bazy.

W trakcie zabawy w Among Us, weźmiesz udział w licznych dyskusjach i głosowaniach, które wpłyną na dalszy przebieg rozgrywki. Warto więc wiedzieć, jak oddać głos, jak prowadzić rozmowę z innymi graczami i na co zwracać uwagę w trakcie tych czynności - co jest tematem niniejszego poradnika.

Niezależnie od tego, czy jest to emergency meeting czy ktoś po prostu znalazł zwłoki i to zgłosił, w obu przypadkach trafisz do okna dyskusji i głosowania. W pierwszej kolejności warto zainteresować się chatem, do którego wejść możesz klikając na ikonkę dymku (1).

Tu pojawiać będą się wypowiedzi innych graczy, którzy pozostają przy życiu. Możesz też wysłać własną wiadomość, wpisując ją w białe pole (2) i klikając na niebieską strzałkę (3). Poświęć chwilę, by zaznajomić się z informacjami twoich towarzyszy - być może któryś z nich ma niezbite dowody na to, że konkretny gracz jest oszustem (Impostor), który na was poluje.

W oknie czatu znajdziesz także informacje o tym, kto oddał już głos. W takiej sytuacji, przy postaci danego gracza pojawi się napis I VOTED (4). Pamiętaj też, że nie oznacza to, że dana osoba oddała głos na gracza - mogła się też, na przykład, wstrzymać od głosowania.

Po zamknięciu okna chatu, wrócisz do ekranu głosowania. Możesz oddać głos na dowolnego gracza, klikając na nim i potwierdzając wybór za sprawą zielonego przycisku (5). Jeśli się jednak rozmyślisz bądź nie masz 100% pewności, że dana osoba jest oszustem, możesz wstrzymać się od głosu klikając na przycisk Skip Vote (6).

Gdy czas widoczny w prawym dolnym rogu dobiegnie końca bądź głos oddadzą wszyscy gracze, głosowanie się zakończy. Jeśli któryś z graczy uzyska więcej jak połowę głosów, zostanie wyrzucony ze statku i wyeliminowany.

Podczas wyrzutu otrzymacie także informacje, czy dany gracz był niewinny - X was not The Impostor (7) - czy winny - X was The Impostor. Jeśli usuniecie ze statku wszystkich oszustów (może być ich od 1 do 3), gra dobiegnie końca, a wy wygracie. Jeśli jednak ze statku usunięty zostanie niewinny gracz, rozgrywka będzie kontynuowana.

Głosowanie to jednak miecz obosieczny. W sytuacji, w której bezpośrednio po głosowaniu zostanie tylko 3 graczy, wśród których jest oszust, niemal na pewno mecz zakończy się wygraną oszusta - musi on zabić tylko jedną osobę. Jeśli z kolei na statku zostanie tylko 2 graczy (w tym oszust), rozgrywka automatycznie zakończy się na korzyść impostora.

Poprzednio: Among Us - emergency meeting: jak zwołać zebranie

Spis treści: Among Us - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Among Us - sabotage: jak sabotować

Komentarze