Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Alternatywna wersja gameplayu z E3 w materiale z Days Gone

Z innymi warunkami pogodowymi.

Sony opublikowało nowy materiał poświęcony Days Gone - grze akcji z zombie w rolach głównych. Film przedstawia alternatywną wersję gameplayu, który firma pokazywała na konferencji prasowej podczas E3.

Z rozegranym w inny sposób fragmentem dotychczas zapoznać się mogli tylko dziennikarze na zamkniętych prezentacjach.

W Days Gone zaoferuje system dynamicznie zmieniającej się pogody

Najważniejsza różnica między obiema wersjami dotyczy warunków atmosferycznych. W poprzedniej zabawa rozpoczynała się nocą w trakcie deszczu, natomiast w udostępnionym dzisiaj nagraniu pada śnieg, zaś akcja toczy się za dnia, a później po zmroku.

Pogoda wpływa między innymi na zachowanie zwierząt i zombie. Przykładem są wilki, które we wcześniejszym filmie zaatakowały bohatera, ale w najnowszym nie ma po bestiach śladu - pozostały w ukryciu, chowając się przed niskimi temperaturami.

Inaczej ukończono też niektóre sekwencje. Postać gracza ominęła zastawioną przez wrogów zasadzkę i podkradła się do napastników, by zaatakować nieprzyjaciół z zaskoczenia.

W odmienny sposób rozprawiono się także z mieszkańcami napotkanego obozu. Poprzednio bohater wysadził tamę blokującą przejście zombie, nasyłając stwory na ludzi. W alternatywnej wersji gameplayu pozbył się oponentów tradycyjnymi metodami.

Twórcy jednocześnie podkreślają, że większość przygotowywanych misji będzie można zrealizować na kilka różnych sposobów. Styl zabawy zależy od preferencji gracza.

Akcja produkcji osadzona jest w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez zombie. Pokierujemy poczynaniami motocyklisty Deacona St. Johna. W swobodnej eksploracji terenu wykorzystamy różne motocykle.

Days Gone nie ma jeszcze daty premiery. Gra ukaże się tylko na konsoli PlayStation 4.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze