Skip to main content

Aktualizacja Scorn zajmuje się krytykowanym elementem

Więcej checkpointów i nie tylko.

Horror Scorn doczekał się aktualizacji, która zajmuje się między innymi wadami, które często podnoszono w recenzjach. Zmieniono choćby sposób działania punktów kontrolnych.

„Istotną bolączką jest nietrafiony system autozapisu - stan rozgrywki zapisuje się samoistnie po osiągnięciu kamieni milowych, na przykład po podniesieniu ważnego przedmiotu. Dochodzi przez to do sytuacji, kiedy trzeba resetować cały rozdział, ponieważ niefortunny zapis uwięził nas w pętli śmierci” - zauważył już Marek w naszej recenzji.

Patch w pewnym stopniu odpowiada na te bolączki. Jest więc opcja wczytania poprzedniego punktu kontrolnego, których rozmieszczenie zostało także „zaktualizowane”. Nie jest jasne, czy oznacza to także większą ich liczbę, ale każda zmiana będzie tu mile widziana.

Łatka 1.1.8.0 naprawia także szereg błędów, jak awarie podczas wyłączania gry, przeróżne kolizje, problemy z ładowaniem w piątym akcie, zacinanie się postaci niezależnych i tak dalej. Istotne jest usunięcie możliwości uniknięcia wewnątrz wroga po wykonaniu ciosu kończącego. Niekiedy sprawiło to, że automatycznie wykonywany był zapis, co także wymuszało reset całego rozdziału.

Aktualizacja jest już dostępna na PC, a wkrótce powinna trafić także na Xbox Series X/S. Scorn nie staje się oczywiście produkcją idealną - nie brakuje innych frustrujących elementów, by wymienić choćby walkę czy niektóre zagadki logiczne.

Zobacz także