Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Activision kopiuje od Ubisoftu? Nowy operator w Call of Duty bardzo przypomina postać z Rainbow Six

Podobieństwo zauważył dyrektor kreatywny gry.

Activision przedstawiło dwójkę operatorów, którzy trafią do Call of Duty Warzone i Modern Warfare 3 wraz ze startem pierwszego sezonu. Internauci zwrócili jednak uwagę na fakt, że jedna z zaprezentowanych postaci dość mocno przypomina bohaterkę z Rainbow Six Siege. Zauważył to także dyrektor kreatywny strzelanki Ubisoftu.

Jak możemy się dowiedzieć z wpisu na blogu Call of Duty, nowa operatorka nazywa się Dokkaebi i według opisu jest „utalentowanym szpiegiem oraz inżynierem robotyki”. Gracze w komentarzach dopatrzyli się podobieństwa do postaci dostępnej w Rainbow Six, która także nazywa się Dokkaebi i wspomaga drużynę możliwością hackowania wrogiego sprzętu.

Nie pomaga również fakt, że zamaskowana postać widoczna na jej promocyjnym screenshocie, będąca nową skórką dla operatora Enigma, nieco przypomina innego z bohaterów strzelanki Ubisoftu - Vigila. Dyskusja nad podobieństwami postaci zawróciła uwagę Alexandra Karpazisa, dyrektora kreatywnego Rainbow Six Siege. Skomentował on post Call of Duty krótkim „Poważnie?”.

Najprawdopodobniej jednak Activision nie dokonało tutaj umyślnego plagiatu. Jak zauważa serwis PC Gamer, imię „Dokkaebi” odnosi się do mitologii i oznacza demona lub goblina z koreańskiego folkloru. Również czarna maska balistyczna używana przez Vigila oraz widoczna na nowym skinie dla Enigmy to często używany w wojsku element pancerza, z którego korzystają m.in. Siły Specjalne Tajwanu.

Przypomnijmy, że pierwszy sezon rozgrywek w Call of Duty Warzone i Modern Warfare 3 startuje już dzisiaj. Oprócz nowych operatorów, do gry trafią także nowe mapy, elementy wyposażenia i nagrody za serię zabić. Powróci też popularny tryb Gunfight, a w połowie sezonu zostaną uruchomione oficjalne mecze rankingowe.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Call of Duty: Modern Warfare 3 (2023)

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze