Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

10 najważniejszych wydarzeń tygodnia

Przegląd informacji: 09.01 - 15.01.

Wolny weekend po pracowitym tygodniu? Zapraszamy do przeglądu najważniejszych wiadomości i ciekawostek minionego tygodnia.

#1 - Nintendo Switch

Konsola Switch zadebiutuje w Europie 3 marca. Ujawniono również cenę urządzenia - to 300 dol. za model podstawowy. Możliwe, że cena w Europie wyniesie więc 300 euro, czyli w przeliczeniu ok. 1350 zł. Jest też usługa sieciowa, lista zapowiedzi i skromne tytuły startowe.

***

#2 - Koniec Scalebound

Gra akcji Scalebound nie jest już rozwijana. „Po dokładnym rozważeniu sytuacji, Microsoft Studios podjęło decyzję o zakończeniu produkcji Scalebound” - napisano w oświadczeniu wydawcy. Więcej na ten temat.

***

#3 - Multi Andromeda

W jednym z wywiadów twórcy Mass Effect: Andromeda zdradzili, że tryb wieloosobowy ma być zintegrowany z kampanią fabularną, ale zabawa w sieci nie będzie obowiązkowa. Więcej na ten temat.

***

#4 - Rok 2016 na Steamie

Serwis GitHyp zebrał garść interesujących statystyk na temat zainteresowań graczy na Steamie. Okazało się na przykład, że w pierwszej piątce najpopularniejszych pozycji ubiegłego roku nie ma ani jednego tytułu wydanego w 2016 r. Więcej na ten temat.

***

#5 - Nie tylko czerń

Osoby zainteresowane zakupem konsoli PS4 będą mogły wkrótce wybrać nową wersję kolorystyczną - Glacier White lub też „Mroźna Biel”. Więcej na ten temat.

***

#6 - Trudniejsze Dishonored

Bethesda ujawniła szczegóły na temat kolejnej aktualizacji do Dishonored 2. Najważniejszą nowością są niestandardowe ustawienia trudności, które pozwolą zmodyfikować ponad 20 elementów rozgrywki. Więcej na ten temat.

***

#7 - Koniec Guerrilla Cambridge

Sony potwierdziło, że zdecydowało się zamknąć studio Guerrilla Cambridge, odpowiedzialne ostatnio za grę akcji Rigs: Mechanized Combat League na PlayStation VR. Więcej na ten temat.

***

#8 - Oczekiwane dzieci

Wkrótce po premierze w 2014 roku, The Sims 4 krytykowano za wiele brakujących elementów. Jeden z nich - faza rozwoju jako małe dziecko - pojawił się w darmowej aktualizacji gry. Więcej na ten temat.

***

#9 - Kultura cyfrowa

Magazyn Polityka w tym roku po raz pierwszy przyznał swoje popularne wyróżnienie - Paszporty - także w kategorii „Kultura cyfrowa”. Zwyciężył Michał Staniszewski ze studia Plastic. Więcej na ten temat.

***

#10 - Film „Uncharted” żyje

Wielokrotnie opóźniana i przekładana adaptacja serii „Uncharted” ma już scenariusz i jest gotowa wkroczyć w fazę „właściwych” prac. Więcej na ten temat.

O autorze

Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze