Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Switch - Nintendo szykuje usługę sieciową w stylu PlayStation Plus

I drogie akcesoria.

Jedną z bardziej kontrowersyjnych zapowiedzi podczas porannej prezentacji Nintendo Switch było ujawnienie, że konsola otrzyma usługę sieciową w stylu PlayStation Plus czy Xbox Live Gold.

Darmowa funkcja zadebiutuje w marcu, razem z premierą sprzętu. Już jesienią tego roku stanie się jednak płatna, blokując za abonentem rozgrywki sieciowe i inne elementy wymagające połączenia internetowego. Nie znamy jeszcze cen.

Nintendo idzie z duchem czasu

Usługa przeznaczona jest wyłącznie dla Nintendo Switch i nie zmienia nic dla posiadaczy systemów Wii U czy 3DS. Płatna wersje wystartuje w Ameryce Północnej. Daty dla Europy nie zostały podane.

Inne funkcje dla subskrybentów - dostępne jesienią - obejmą sieciowe lobby i czat głosowy, z zapraszaniem znajomych czy planowaniem rozgrywek także z poziomu urządzeń mobilnych.

Latem dostępna będzie także ograniczona, darmowa wersja dedykowanej aplikacji.

Wzorem PlayStation Plus i Xbox Live Gold, abonenci będą mogli bez dodatkowych opłat pobrać co miesiąc (i na miesiąc) klasyczną pozycję z epoki NES oraz SNES. Co istotne, te produkcje będą teraz wspierały także rozgrywki przez sieć.

Do tego specjalne zniżki przy kupowaniu wybranych gier cyfrowych w sklepie Nintendo.

Jeśli o dodatkowych opłatach mowa, to równie duże kontrowersje wywołują obecnie ceny akcesoriów dla Nintendo Swich. Para kontrolerów Joy-Con to 80 euro (ok. 350 zł), a standardowy Pro Controller - 70 euro (ok. 305 zł).

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze