Eurogamer.pl

Darmowa strzelanka Warface otrzyma tryb battle royale na PC

AKTUALIZACJA: Tryb dostępny.

Aktualizacja: Zgodnie z zapowiedziami, darmowe Warface od studia Crytek wzbogaciło się na PC o tryb rozgrywki battle royale, w stylu PUBG. Warto się pośpieszyć, ponieważ nowa opcja zabawy będzie dostępna przez ograniczony czas - nie podano dokładnie, do kiedy.

Jednocześnie opublikowano łatkę z kolejnym karabinem broniami i szeregiem innych modyfikacji. Szczegóły na Steamie.

Oryginalna wiadomość: Darmowa strzelanka Warface od studia Crytek wprowadzi nowy tryb do wersji PC - opcję battle royale, spopularyzowaną dzięki PlayerUnknown's Battlegrounds.

Jak można się domyślać, gracze zostaną zrzuceni na obszerną mapę, lecz zwycięzca może być tylko jeden - ostatni pozostały przy życiu uczestnik meczu. Nie zabraknie nawet „zabójczego kręgu”, który zmusi do konfrontacji.

1

Nowa mapa

„Warface oferuje mnóstwo trybów gry. Niektóre są bardziej konserwatywne, nadające się do scenariusza 5 na 5. Inne z kolei są bardziej dynamiczne. Z Battle Royale chcieliśmy stworzyć coś na pograniczu tych dwóch kierunków” - wyjaśniają twórcy.

Efektem jest „walka w szybkim tempie, z odrobiną nieprzewidywalności”. „Bo przecież nigdy nie wiesz, jaką broń uzyskasz, a sama akcja toczy się na największej mapie PvP, którą kiedykolwiek widziano w grze” - napisano w komunikacie.

Opisywana lokacja to pustynne Mojave, „z mnóstwem obszarów do zbadania”. „Wszystkie rundy będą niepodobne do siebie - nigdy nie wiesz, gdzie się skierujesz, uciekając przed goniącą cię zabójczą strefą” - zapewniają deweloperzy.

Nie jest obecnie jasne, kiedy dokładnie Warface wzbogaci się o nowy tryb rozgrywki. Opcja pojawi się w najbliższej aktualizacji, lecz dostępna tylko przez ograniczony czas, w ramach eksperymentu.

2

Wydaje się, że Warface wyprzedzi PUBG i jako pierwsze zaoferuje pustynną lokację

„Po zebraniu i przeanalizowaniu waszej opinii ulepszymy ten tryb gry i wprowadzimy go ponownie!” - dodaje Crytek.

Akcja Warface z 2013 roku osadzona jest w niedalekiej przyszłości. Do dyspozycji graczy twórcy oddali cztery zróżnicowane klasy postaci - każda dysponuje unikalnymi umiejętnościami. Tytuł może pochwalić się liczbą ponad 40 milionów zarejestrowanych użytkowników, lecz nie jest jasne, ilu pozostaje aktywnych.

Reklama

Komentarze

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!

  • Wczytywanie...