Eurogamer.pl

Darmowa strzelanka Warface otrzyma tryb battle royale na PC

Prawie jak PUBG.

Darmowa strzelanka Warface od studia Crytek wprowadzi nowy tryb do wersji PC - opcję battle royale, spopularyzowaną dzięki PlayerUnknown's Battlegrounds.

Jak można się domyślać, gracze zostaną zrzuceni na obszerną mapę, lecz zwycięzca może być tylko jeden - ostatni pozostały przy życiu uczestnik meczu. Nie zabraknie nawet „zabójczego kręgu”, który zmusi do konfrontacji.

1

Nowa mapa

„Warface oferuje mnóstwo trybów gry. Niektóre są bardziej konserwatywne, nadające się do scenariusza 5 na 5. Inne z kolei są bardziej dynamiczne. Z Battle Royale chcieliśmy stworzyć coś na pograniczu tych dwóch kierunków” - wyjaśniają twórcy.

Efektem jest „walka w szybkim tempie, z odrobiną nieprzewidywalności”. „Bo przecież nigdy nie wiesz, jaką broń uzyskasz, a sama akcja toczy się na największej mapie PvP, którą kiedykolwiek widziano w grze” - napisano w komunikacie.

Opisywana lokacja to pustynne Mojave, „z mnóstwem obszarów do zbadania”. „Wszystkie rundy będą niepodobne do siebie - nigdy nie wiesz, gdzie się skierujesz, uciekając przed goniącą cię zabójczą strefą” - zapewniają deweloperzy.

Nie jest obecnie jasne, kiedy dokładnie Warface wzbogaci się o nowy tryb rozgrywki. Opcja pojawi się w najbliższej aktualizacji, lecz dostępna tylko przez ograniczony czas, w ramach eksperymentu.

2

Wydaje się, że Warface wyprzedzi PUBG i jako pierwsze zaoferuje pustynną lokację

„Po zebraniu i przeanalizowaniu waszej opinii ulepszymy ten tryb gry i wprowadzimy go ponownie!” - dodaje Crytek.

Akcja Warface z 2013 roku osadzona jest w niedalekiej przyszłości. Do dyspozycji graczy twórcy oddali cztery zróżnicowane klasy postaci - każda dysponuje unikalnymi umiejętnościami. Tytuł może pochwalić się liczbą ponad 40 milionów zarejestrowanych użytkowników, lecz nie jest jasne, ilu pozostaje aktywnych.

Reklama

Komentarze

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...