Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zręcznościowe Forma.8 z dokładną datą premiery

Po czterech latach prac.

Niezależne studio MixedBag ujawniło dokładną datę premiery zręcznościowego Forma.8. Produkcja ukaże się jeszcze w tym miesiącu - 23 lutego.

Tytuł zostanie wydany na PC (z systemami Windows, Mac OS i Linux), PS4, PS Vita, Xbox One oraz Wii U. W planach są też wersje 3DS i iOS, które jednak pojawią się w późniejszym terminie.

W przypadku konsol Sony (na których gra dostępna będzie w ramach programu Cross-Buy) planowana jest też edycja pudełkowa, ale na razie nie wiadomo czy trafi do Polski.

Forma.8 jest pierwszym projektem, który studio zaczęło rozwijać. Produkcja początkowo miała ukazać się pod koniec 2014 roku, ale prace - trwające od czterech lat - bezustannie się przeciągały.

Akcja tytułu osadzona zostanie w dalekiej przyszłości. Pokierujemy sondą uwięzioną na nieznanej, obcej planecie. Zadaniem maszyny będzie dostanie się do wnętrza globu i odzyskanie źródła energii.

Rozgrywkę rozpoczniemy jednak bez żadnego uzbrojenia. Pierwsze wyposażenie oraz umiejętności zdobędziemy dopiero podczas zabawy.

Gra ma być przedstawicielem gatunku zwanego metroidvanią. Produkcja zaoferuje duży świat do zwiedzenia - dostęp do kolejnych lokacji odblokujemy korzystając z pozyskanych wcześniej zdolności.

Nie zabraknie również zagadek oraz przeciwników do pokonania. Wśród tych ostatnich znajdą się nie tylko szeregowi oponenci, ale też silniejsi bossowie. Do tego oprawa wizualna, łącząca ręcznie rysowaną grafikę wektorową z trójwymiarowymi modelami postaci.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze