Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Żółwie Ninja powracają w nowej grze

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge zmierza na PC i konsole.
  • Nowa gra z Żółwiami Ninja inspirowana jest serialem z 1987 roku
  • Produkcja jest chodzoną bijatyką z różnymi atakami i kombosami
  • W planach tryb kooperacji

Firma Dotemu zapowiedziała Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge - nową grę z Żółwiami Ninja. Projekt powstaje z myślą o PC i bliżej niesprecyzowanych konsolach, ale daty premiery nie ujawniono.

Gra to chodzona bijatyka, która inspirowana jest klasycznymi przedstawicielami gatunku, ale uzupełniona o „świeże mechaniki”. Pokierujemy jednym z czterech tytułowych bohaterów - każdy wyróżni się unikalnym dla siebie zestawem ataków i umiejętności.

Nie zabraknie możliwości łączenia ciosów w efektowne kombinacje, a twórcy wspominają również o opcji używania pojazdów. Do tego tryb kooperacji przeznaczony dla maksymalnie czterech użytkowników.

Oprawa graficzna utrzymana jest w stylu pixel art, który ma przypominać tytuły z lat 80. ubiegłego wieku. Wygląd postaci, środków transportu, obiektów i plansz bazuje na serialu telewizyjnym o Żółwiach Ninja z 1987 roku.

Fabuła opowie o próbach powstrzymania Kranga i Shreddera, których podwładni atakują stację telewizyjną Channel 6 i kradną „super niebezpieczne urządzenia”. Zwiedzimy takie znane lokacje, jak Manhattan, Coney Island, kanały i dachy budynków. W planach kilka rodzajów wrogów.

Za Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge odpowiada studio Tribute Games - deweloperzy w swoim dorobku mają między innymi platformowe Flinthook i dwuwymiarową strzelankę Mercenary Kings.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze