Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Znamy wymagania Resident Evil 4 Remake na PC. Nie ma dramatu

Zagramy nawet na siedmioletnim sprzęcie.

Im bliżej premiery Resident Evil 4 Remake jesteśmy, tym więcej dowiadujemy się o grze. Choć wstępne wymagania sprzętowe podano jeszcze w ubiegłym roku, to od tego czasu zmieniły się dość znacząco.

Inżynierom Capcomu po raz kolejny udało się sprawić, że grę uruchomimy na stosunkowo niedrogich komputerach. Przedstawione wymagania zdają się bardzo rozsądne i wygląda na to, że zadowalającą płynność uzyskamy nawet na siedmioletnich kartach pokroju GeForce 1050 Ti. Oto, jak prezentują się minimalne i zalecane wymagania sprzętowe Resident Evil 4 Remake:

Minimalne (60 FPS, 1080p, niskie ustawienia graficzne)

  • Procesor: AMD Ryzen 3 1200 lub Intel Core i5-7500
  • Pamięć RAM: 8 GB pamięci RAM
  • Karta graficzna: AMD Radeon RX 560 z 4 GB VRAM lub NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti (AMD Radeon RX 6700 XT lub NVIDIA GeForce RTX 2060 wymagane do włączenia śledzenia promieni)

Zalecane (60 FPS, 1080p, wysokie ustawienia graficzne)

  • Procesor: AMD Ryzen 5 3600 lub Intel Core i7 8700
  • Pamięć RAM: 16 GB
  • Karta graficzna: AMD Radeon RX 5700 lub NVIDIA GeForce GTX 1070 (AMD Radeon RX 6700 XT lub NVIDIA GeForce RTX 2070 wymagane do włączenia śledzenia promieni)

Jak widać, do gry w 60 klatkach na sekundę przy rozdzielczości 1080p wystarczą starsze karty oraz niedrogie procesory. Na razie nie wiadomo, ile miejsca na dysku musimy sobie zarezerwować, choć możemy domyslać się, że potrzeba będzie około 40-50 GB. Zaprezentowane wymagania dają też nadzieję na stosunkowo komfortową rozgrywkę na Steam Decku, choć w przypadku przenośnego urządzenia od Valve nie należy spodziewać się płynności wyższej, niż 30-45 FPS.

Twórcy nie zdradzili jakiego sprzętu potrzebujemy do zabawy z pełnym ray tracingiem przy 4K i wyższych wartościach odświeżania obrazu, jednak możemy bezpiecznie założyć, że i w tym przypadku nie będą wymagane najdroższe komponenty. Na razie trudno też jednoznacznie stwierdzić, jak w praktyce wypadnie optymalizacja, ponieważ dotąd mieliśmy okazję sprawdzić remake Resident Evil 4 wyłącznie w wersji na PS5, która działała niemal bezbłędnie.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Resident Evil 4 Remake

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze